Velikonoční dekorace: Vyrobte si je jednoduše a za pár korun!

Velikonoce, to zdaleka není jen zdobení vajíček a pečení sladkého beránka nebo zajíčka. Na svátcích jara je krásné, že jsou tak barevné, rozkvetlé a plné sluníčka. A vy si část toho všeho můžete vnést i k sobě domů.

Vyrobit krásné jarní dekorace není nic složitého. Alespoň ty, které jsme pro vás vybrali. Navíc na jejich vytvoření nebudete potřebovat moc věcí. Spoustu jich najdete venku v přírodě – mech, čerstvé jarní kvítky, větvičky... Využít můžete i skořápky od vajec nebo části nepovedených kraslic a dokonce i krabičky od vajec. Vyberte si, co se vám líbí.

Květiny na větvi

Krásná a jednoduchá dekorace, kterou můžete umístit doprostřed velikonočního stolu. Základem je kus větve, který nejdříve natřete bílou barvou (pokud máte někde na půdě schované parohy po dědečkovi, dají se použít i ty). Konce menších větví pak můžete ještě namočit do zlaté barvy, ale není to nutné. Dále budete potřebovat několik malých skleněných váziček, baněk nebo zkumavek. Ty přivažte k obarvené větvi barevným provázkem. Nalijte do nich vodu a přidejte jarní kytičky.

Foto: asubtlerevelry.com

Rozkvetlá vajíčka

Připravte si pár vyfouknutých vajíček a z jedné strany do nich opatrně udělejte větší otvor. Pak je druhou stranou přilepte pomocí tavné pistole nebo rozehřátého vosku na hezký tácek nebo jinou podložku (na fotografiích je použito staré malé zrcadlo s rámem). Díky lepidlu nebo vosku se dírka ve spodní části skořápky utěsní. Skořápky naplňte vodou a zapíchněte do nich květiny s krátkými stonky. A nemusí to být jen růže. Určitě najdete spoustu dalších krásných jarních květů.

Foto: Craftberrybush.com

Kvetoucí skořápky

U kytiček ještě zůstaneme. Je přece jaro, tak toho využijte. A využijte i to, co vám zůstane z vajíček – vyfouknuté skořápky, případně omylem rozbité kraslice a také papírové krabičky, ve kterých se vajíčka prodávají. Skořápky naplňte aranžovací hmotou, kterou seženete v květinářství (nebo případně hlínou). Zapíchněte do nich drobné kvítky a skořápky umístěte do spodní části krabičky. Krásně budou vypadat i na tácku s mechem nebo v misce s čerstvou trávou. Nebo se v obchodech poohlédněte po keramických podložkách, které vypadají stejně, jako kartony na vajíčka. Aby dekorace vydržela co nejdéle, nezapomeňte hlínu nebo aranžovací hmotu ve skořápkách pravidelně kropit vodou.

Foto: yesmissy.com a pinterest.com

Vajíčka ve vajíčku

Tahle dekorace vyžaduje trochu trpělivosti a jemného zacházení, zato je opět velmi jednoduchá a levná. Opět budete potřebovat pár vyfouknutých vajíček. Z jedné strany do nich opatrně udělejte pomocí ostrého nože nebo špičatých nůžek větší otvor. Připravte si dvojitou delší nit, na které bude vajíčko viset. Udělejte na ní uzlík a protáhněte ji vrchní dírkou ve skořápce tak, aby uzlík byl uvnitř skořápky. Do vajíčka opatrně vložte smotaný kousek lýka nebo přírodního provázku a přidejte malé kropenaté vajíčko. Teď už stačí jen skořápky zavěsit na větve ve váze.

Foto: skonahem.com

Spinkající vajíčka

Připravte si vyfouknutá hnědá vajíčka, permanentní tenký fix, kousek tenkého drátku a drobné kvítky (ideální je šater latnatý, který se používá jako dekorace při aranžování květin a běžně ho mají v květinářství).

Nejdříve udělejte z drátku kruh odpovídající obvodu vajíčka a připevněte na něj, opět pomocí drátku, stonky s kvítky. Na vajíčka namalujte fixem jednoduché obličeje a na každé nasaďte věneček.

Foto: flaxandwine.com

Na celý postup se podívejte ve fotogalerii:

Váza plná vajíček

Máte-li doma dvě různě velké vázy, využijte je obě najednou. Menší vázu umístěte do větší a prostor mezi vázami naplňte vajíčky v pastelových barvách - mohou být pravá (vyfouknutá) nebo umělá. Vnitřní vázu naplňte vodou a dejte do ní čerstvé květiny.

Foto: pinterest.com

Papírová vajíčka

Tahle dekorace bude jistě bavit i děti, protože se vyrábí z barevných papírů. Pomocí šablony nebo vykrajovátka na cukroví ve tvaru vajíčka na papír obkreslete malá vajíčka a vystřihněte je. Na každé vajíčko jich budete potřebovat minimálně třicet. Čím víc jich bude, tím bude vajíčko hezčí. A nemusíte zůstat jen u jedné barvy. Na jednom vajíčku můžete klidně zkombinovat několik různých barev nebo odstínů jedné barvy.

Na celý postup se podívejte ve videu:

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Save


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.