zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Velikonoční dekorace: Vyrobte si je jednoduše a za pár korun!

Na výrobu využijte vajíčka a květiny
Autor: Pinterest.com Na výrobu využijte vajíčka a květiny
anna kopečková , Vydáno: 09.04.2017
Velikonoce, to zdaleka není jen zdobení vajíček a pečení sladkého beránka nebo zajíčka. Na svátcích jara je krásné, že jsou tak barevné, rozkvetlé a plné sluníčka. A vy si část toho všeho můžete vnést i k sobě domů.

reklama

 

Vyrobit krásné jarní dekorace není nic složitého. Alespoň ty, které jsme pro vás vybrali. Navíc na jejich vytvoření nebudete potřebovat moc věcí. Spoustu jich najdete venku v přírodě – mech, čerstvé jarní kvítky, větvičky... Využít můžete i skořápky od vajec nebo části nepovedených kraslic a dokonce i krabičky od vajec. Vyberte si, co se vám líbí.

 

 

 

květiny na větvi Foto:  

Květiny na větvi

Krásná a jednoduchá dekorace, kterou můžete umístit doprostřed velikonočního stolu. Základem je kus větve, který nejdříve natřete bílou barvou (pokud máte někde na půdě schované parohy po dědečkovi, dají se použít i ty). Konce menších větví pak můžete ještě namočit do zlaté barvy, ale není to nutné. Dále budete potřebovat několik malých skleněných váziček, baněk nebo zkumavek. Ty přivažte k obarvené větvi barevným provázkem. Nalijte do nich vodu a přidejte jarní kytičky.

Foto: asubtlerevelry.com

 

Rozkvetlá vajíčka

rozkvetlá vajíčka Foto:

Připravte si pár vyfouknutých vajíček a z jedné strany do nich opatrně udělejte větší otvor.  Pak je druhou stranou přilepte pomocí tavné pistole nebo rozehřátého vosku na hezký tácek nebo jinou podložku (na fotografiích je použito staré malé zrcadlo s rámem). Díky lepidlu nebo vosku se dírka ve spodní části skořápky utěsní. Skořápky naplňte vodou a zapíchněte do nich květiny s krátkými stonky. A nemusí to být jen růže. Určitě najdete spoustu dalších krásných jarních květů.

Foto: Craftberrybush.com


květiny ve skořápkách Foto:

Kvetoucí skořápky

U kytiček ještě zůstaneme. Je přece jaro, tak toho využijte. A využijte i to, co vám zůstane z vajíček – vyfouknuté skořápky, případně omylem rozbité kraslice a také papírové krabičky, ve kterých se vajíčka prodávají. Skořápky naplňte aranžovací hmotou, kterou seženete v květinářství (nebo případně hlínou). Zapíchněte do nich drobné kvítky a skořápky umístěte do spodní části krabičky. Krásně budou vypadat i na tácku s mechem nebo v misce s čerstvou trávou. Nebo se v obchodech poohlédněte po keramických podložkách, které vypadají stejně, jako kartony na vajíčka. Aby dekorace vydržela co nejdéle, nezapomeňte hlínu nebo aranžovací hmotu ve skořápkách pravidelně kropit vodou.

květiny ve skořápkách 1 Foto:                                                                                       Foto: yesmissy.com a pinterest.com

 

vajíčka ve vajíčku Foto:

Vajíčka ve vajíčku

Tahle dekorace vyžaduje trochu trpělivosti a jemného zacházení, zato je opět velmi jednoduchá a levná. Opět budete potřebovat pár vyfouknutých vajíček. Z jedné strany do nich opatrně udělejte pomocí ostrého nože nebo špičatých nůžek větší otvor. Připravte si dvojitou delší nit, na které bude vajíčko viset. Udělejte na ní uzlík a protáhněte ji vrchní dírkou ve skořápce tak, aby uzlík byl uvnitř skořápky. Do vajíčka opatrně vložte smotaný kousek lýka nebo přírodního provázku a přidejte malé kropenaté vajíčko. Teď už stačí jen skořápky zavěsit na větve ve váze.

Foto: skonahem.com

 

Spinkající vajíčka

spinkající vajíčka Foto:

Připravte si vyfouknutá hnědá vajíčka, permanentní tenký fix, kousek tenkého drátku a drobné kvítky (ideální je šater latnatý, který se používá jako dekorace při aranžování květin a běžně ho mají v květinářství).

Nejdříve udělejte z drátku kruh odpovídající obvodu vajíčka a připevněte na něj, opět pomocí drátku, stonky s kvítky. Na vajíčka namalujte fixem jednoduché obličeje a na každé nasaďte věneček.

Foto: flaxandwine.com

 

Na celý postup se podívejte ve fotogalerii:

 

 

vajíčka ve váze Foto:

Váza plná vajíček

Máte-li doma dvě různě velké vázy, využijte je obě najednou. Menší vázu umístěte do větší a prostor mezi vázami naplňte vajíčky v pastelových barvách - mohou být pravá (vyfouknutá) nebo umělá. Vnitřní vázu naplňte vodou a dejte do ní čerstvé květiny. 

Foto: pinterest.com

 

Papírová vajíčkapapírová vajíčka - pinterest Foto:

Tahle dekorace bude jistě bavit i děti, protože se vyrábí z barevných papírů. Pomocí šablony nebo vykrajovátka na cukroví ve tvaru vajíčka na papír obkreslete malá vajíčka a vystřihněte je. Na každé vajíčko jich budete potřebovat minimálně třicet. Čím víc jich bude, tím bude vajíčko hezčí. A nemusíte zůstat jen u jedné barvy. Na jednom vajíčku můžete klidně zkombinovat několik různých barev nebo odstínů jedné barvy.

Na celý postup se podívejte ve videu:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Prima Ženy - papírová vajíčka

 

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Velikonoční věnec: 10 originálních nápadů, jak ho vyrobit

Patří mezi nejoblíbenější velikonoční dekorace a můžete s nimi vyzdobit nejen venkovní dveře nebo branku. Některé se hodí i na sváteční stůl nebo stěnu v obýváku či kuchyni. Vyrobit je není tak těžké. Věci na jejich výrobu seženete v obchodech, spoustu jich ale najdete i doma.

Ukážeme vám pár nápadů:

Travičkový s vajíčky

velik vence travickovy

Tenhle originální a hranatý věnec můžete použít klidně i příští rok, protože je vyrobený z umělé trávy. Potřebujete na něj čtverec umělého trávníku (dá se koupit například v hobby marketu), z kterého vystřihnete uvnitř ještě jeden čtverec, takže vznikne čtvercový travnatý rámeček. Do něj pak vlepte obarvená vajíčka, případně i další ozdoby – hnízdo, motýla apod. Takto nazdobený „trávník“ pak připevněte pomocí stuhy k barevnému čtvercovému nebo obdélníkovému rámu.

 

TIP: Jestli umělou trávu moc nemusíte, vyrobte si rám třeba z mechu, který nasbíráte v lese. Stačí kousky mechu zbavit hlíny a nalepit je pomocí tavné pistole na pevný základ.


Save

reklama

Související témata: květiny , jaro , dekorace , Velikonoce , výzdoba , skořápky , kraslice , vajíčka , zdobení vajec

reklama

Přečtěte si také

reklama