Velikonoční věnec z proutí: 6 nápadů, jak ho ozdobit

Věnec z proutí je ideální základ, z něhož si můžete celkem snadno a rychle vyrobit krásnou dekoraci na Velikonoce.

Základ, proutěný věneček, si můžete koupit už hotový nebo si ho uplést sami z ohebných proutků vinné révy, vrby, lísky, případně šlahounů vistárie. Proutky by měly být úplně čerstvé, případně předem namočené v teplé vodě, aby byly hezky ohebné. Nejdříve je zbavte listů a seřízněte na stejnou délku. Můžete je buď spojit do svazku, obtočit dlouhým ohebným proutkem a pak stočit do kruhu a zajistit drátkem. Nebo si nejdříve ze silnějšího drátku vyrobte kruh a na něj navažte proutky pomocí tenčího vazačského drátku.

Proutěný základ věnce máte hotový a teď už si stačí jen vybrat, čím ho ozdobíte. Máme pro vás několik nápadů:

S barevnými vajíčky a větvičkami

Základem jsou vyfouknutá vajíčka napíchnutá na špejle a nastříkaná pastelovými barvami. Doplňují je umělé větvičky, ale využít můžete i čerstvé větvičky natrhané na zahradě nebo v lese. Dekorace nemusíte na věnec ani lepit, stačí je zapíchnout mezi proutky.

Věnec s květy ze skořápek

Krásně vypadají na věncích i vaječné skořápky. Dají se z nich dokonce vyrobit i květy. Základem je půlka skořápky, na kterou nalepíte ze stran kousky skořápek jako okvětní lístky. Takto vytvořený květ pak natřete akrylovou barvou a do středu nalepte žlutý pompom (malou bambulku) nebo třeba korálek. Skořápkové květy nalepte na věnec pomocí tavné pistole a doplňte je zelenými větvičkami a případně dalšími pompomy.

Věnec se spoustou vajíček

Umělá vajíčka v různých velikostech seženete v papírnictví nebo ve výtvarných potřebách. Ale využít můžete i skořápky z čerstvých slepičích, případně křepelčích vajec. Nalepte je na věnec pomocí tavné pistole a doplňte pár zelenými větvičkami (čerstvými nebo umělými).

Tulipánový věnec

Je jaro a k němu patří krásné květiny. Na věnec je sice lepší použít umělé, ale i ty mohou vypadat krásně. Kupte kytici umělých tulipánů, zkraťte jim stonky a zapíchněte je do věnce. Je lepší je ještě zajistit pomocí tavné pistole, aby z věnce nevypadávaly a hezky držely tvar. Nakonec věnec převažte hezkou širokou mašlí.

Věnec s peříčky a křepelčími vajíčky

Opravdu jednoduchý věnec, kterého si ale každý všimne. Navíc ho můžete různě barevně kombinovat, pokud si pořídíte třeba barevná peříčka nebo umělá vajíčka.

Věnec s barevnými vajíčky a zajíčkem

A ještě jednou vajíčka. Tentokrát jsou nastříkaná pastelovými barvami a ještě pocákaná hnědou akrylovou barvou zředěnou trochou vody, aby byla hezky kropenatá. Přilepte je na věnec pomocí tavné pistole a prostor mezi nimi vyplňte mechem nebo lišejníkem. A nakonec můžete přidat i hezkého velikonočního zajíčka s mašlí.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.