Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

8 super nápadů, jak letos ozdobit velikonoční vajíčka

Velikonoční vajíčka se dají ozdobit nejrůznějšími způsoby a s pomocí nejrůznějších a téměř neuvěřitelných pomůcek. Třeba pěny na holení. Vyzkoušejte některý z následujících způsobů a vyrobte si letos vajíčka, jaká nikdo jiný mít nebude!
Vydáno: 12.04.2017, Anna Kopečková
ubrousková vajíčka
ubrousková vajíčka Autor: FTV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

I když k Velikonocům stále patří klasická žlutá, červená, zelená a modrá barva, v posledních letech nad nimi vítězí spíše neobvyklé metody zdobení nebo alespoň ozvláštnění v podobě nejrůznějších efektů. Pokud vás už nebaví rozpouštět práškové barvy ve vodě s octem nebo vám tradiční barvení vajec v cibuli připadá trochu fádní, zkuste modernější a trochu netradiční metody, na které často ani nepotřebujete žádné speciální pomůcky.

 

lakovaná vajíčka Foto:

 

Lakem na nehty

Jednodušší už to ani být nemůže. Do skleničky s vodou kápněte trochu laku na nehty (můžete zkombinovat i dvě nebo tři různé barvy).

Do vody s lakem ponořte vejce (celé nebo třeba jen půlku) a nechte zaschnout. Pokud máte obavy z chemikálií, pořiďte si na zdobení vajíček raději veganský lak na nehty.

Foto: goodhousekeeping.com

 


černobílá vajíčka Foto:

Černo-bílá

Jsou elegantní a vyrobíte je jen s pomocí permanentního černého fixu. Na vajíčka můžete malovat, co chcete. Nejlepší jsou velmi jednoduché a pravidelné tvary – tenké čáry, proužky, puntíky, mřížka. Výsledek vypadá výborně!

Foto: Obviously Mod

                                                                                                                                                       

Pásková

páskovaná vajíčka Foto:                                                                                    Foto: goodhousekeeping.com

Oblíbená dekorační páska, kterou seženete v papírnictví s mnoha různými motivy včetně těch velikonočních, udělá umělce i z těch, kteří nemají vůbec žádné výtvarné nadání. Pásku stačí nastříhat na kousky a nalepit na vajíčka, ideálně bílá.

Ubrousková

ubrousková vajíčka Foto:                                                                                                    Foto: FTV Prima/Martin Mol

Opravdu krásné kraslice se dají vytvořit s pomocí takzvané ubrouskové techniky zvané découpage. Potřebujete na ni hlavně speciální lepidlo na découpage, které seženete v papírnictví nebo v hobbymarketu, a ubrousky s velikonočními motivy. Důležité je lepit na vajíčko pouze vrchní vrstvu ubrousku (většina ubrousků má tři vrstvy, některé mají jen dvě) a na štětec s lepidlem moc netlačit, aby se tenký ubrousek nepotrhal.

Na celý postup se podívejte ve videu:

Prima Ženy - Velikonoční vajíčka
Prima Ženy - Velikonoční vajíčka

 

Ovocná a zeleninová

ovocno-zeleninová vajíčka Foto:                                                                                                    Foto: goodhousekeeping.com

Tahle vajíčka ozdobená jako oblíbené ovoce se budou dětem líbit. Vše, co potřebujete, je štětec, akrylové barvy, černý fix, zelený papír a tavná pistole. Vajíčka nejdříve namalujte pomocí štětce různými barvami – oranžovou jako mrkev, žlutou jako ananas, červenou jako jahodu apod.). Po zaschnutí je domalujte černým fixem a pomocí tavné pistole na ně přilepte papírové lístky vystřižené ze zeleného papíru.

Pěnová

lakovaná vajíčka 1 Foto:                                                                                                      Foto: craftymorning.com

Letošním hitem v barvení vajíček je metoda, která využívá pěnu na holení nebo šlehačku. Postup je takový, že pěnu nastříkáte v silnější vrstvě do čtvercové nebo obdélníkové nádoby s rovným dnem, povrch uhladíte a pocákáte jednou nebo několika různými potravinářskými barvami smíchanými s pár kapkami bílého vinného octa. Barvy s pěnou lehce promíchejte pomocí špejle, do pěny položte natvrdo uvařená nebo vyfouknutá vejce a celá je v barevné pěně obalte. Pak je položte na plech pokrytý papírem na pečení, nechte 20 minut zaschnout, omyjte ve studené vodě a nechte uschnout na papírové utěrce.

smajlíková vajíčka Foto:

Smajlíková

Ideální způsob, jak „donutit“ teenagera, aby s vámi zdobil vajíčka. Nejdříve je nabarvěte a po zaschnutí pomocí fixů ozdobte Smajlíky.

Foto: Studio DIY

 

                                                                                                                                                     

Barvení bez ušpinění

Jestli vás už nebaví rozpouštění práškových barev ve vodě s octem nebo louhování vajec v cibulových slupkách, zkuste barvy v tubě. Odstřihnete úzký hrot a barvou můžete rovnou na vejce kreslit. Nebo zkuste trik s mikrotenovými rukavicemi. Natáhněte si je na ruce, kápněte na ně trochu barvy z tuby a vejce v rukou promněte. Získáte tím snadno a během pár vteřin speciální mramorovaný design. Pokud by vám jedna barva nestačila, je možné postup opakovat s dalšími barvami nebo přidat i speciální efekty jako zlatý nebo stříbrný třpyt. Na celý postup se podívejte ve fotogalerii:

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

VV hlavní Foto:

Velikonoční vajíčka: Ozdobte je letos úplně jinak!

Nazdobit velikonoční vajíčka zvládnete třeba i s pomocí šlehačky!
Článek je zařazen v: Velikonoce, kraslice, DIY, découpage, ubrousková technika, vajíčka, zdobení vajec, malování vajec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama