Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

8 super nápadů, jak letos ozdobit velikonoční vajíčka

Velikonoční vajíčka se dají ozdobit nejrůznějšími způsoby a s pomocí nejrůznějších a téměř neuvěřitelných pomůcek. Třeba pěny na holení. Vyzkoušejte některý z následujících způsobů a vyrobte si letos vajíčka, jaká nikdo jiný mít nebude!
Vydáno: 12.04.2017
ubrousková vajíčka
Autor: FTV Prima ubrousková vajíčka

I když k Velikonocům stále patří klasická žlutá, červená, zelená a modrá barva, v posledních letech nad nimi vítězí spíše neobvyklé metody zdobení nebo alespoň ozvláštnění v podobě nejrůznějších efektů. Pokud vás už nebaví rozpouštět práškové barvy ve vodě s octem nebo vám tradiční barvení vajec v cibuli připadá trochu fádní, zkuste modernější a trochu netradiční metody, na které často ani nepotřebujete žádné speciální pomůcky.

 

lakovaná vajíčka Foto:

 

Lakem na nehty

Jednodušší už to ani být nemůže. Do skleničky s vodou kápněte trochu laku na nehty (můžete zkombinovat i dvě nebo tři různé barvy).

Do vody s lakem ponořte vejce (celé nebo třeba jen půlku) a nechte zaschnout. Pokud máte obavy z chemikálií, pořiďte si na zdobení vajíček raději veganský lak na nehty.

Foto: goodhousekeeping.com

 


černobílá vajíčka Foto:

Černo-bílá

Jsou elegantní a vyrobíte je jen s pomocí permanentního černého fixu. Na vajíčka můžete malovat, co chcete. Nejlepší jsou velmi jednoduché a pravidelné tvary – tenké čáry, proužky, puntíky, mřížka. Výsledek vypadá výborně!

Foto: Obviously Mod

                                                                                                                                                       

Pásková

páskovaná vajíčka Foto:                                                                                    Foto: goodhousekeeping.com

Oblíbená dekorační páska, kterou seženete v papírnictví s mnoha různými motivy včetně těch velikonočních, udělá umělce i z těch, kteří nemají vůbec žádné výtvarné nadání. Pásku stačí nastříhat na kousky a nalepit na vajíčka, ideálně bílá.

Ubrousková

ubrousková vajíčka Foto:                                                                                                    Foto: FTV Prima/Martin Mol

Opravdu krásné kraslice se dají vytvořit s pomocí takzvané ubrouskové techniky zvané découpage. Potřebujete na ni hlavně speciální lepidlo na découpage, které seženete v papírnictví nebo v hobbymarketu, a ubrousky s velikonočními motivy. Důležité je lepit na vajíčko pouze vrchní vrstvu ubrousku (většina ubrousků má tři vrstvy, některé mají jen dvě) a na štětec s lepidlem moc netlačit, aby se tenký ubrousek nepotrhal.

Na celý postup se podívejte ve videu:

Prima Ženy - Velikonoční vajíčka
Prima Ženy - Velikonoční vajíčka

 

Ovocná a zeleninová

ovocno-zeleninová vajíčka Foto:                                                                                                    Foto: goodhousekeeping.com

Tahle vajíčka ozdobená jako oblíbené ovoce se budou dětem líbit. Vše, co potřebujete, je štětec, akrylové barvy, černý fix, zelený papír a tavná pistole. Vajíčka nejdříve namalujte pomocí štětce různými barvami – oranžovou jako mrkev, žlutou jako ananas, červenou jako jahodu apod.). Po zaschnutí je domalujte černým fixem a pomocí tavné pistole na ně přilepte papírové lístky vystřižené ze zeleného papíru.

Pěnová

lakovaná vajíčka 1 Foto:                                                                                                      Foto: craftymorning.com

Letošním hitem v barvení vajíček je metoda, která využívá pěnu na holení nebo šlehačku. Postup je takový, že pěnu nastříkáte v silnější vrstvě do čtvercové nebo obdélníkové nádoby s rovným dnem, povrch uhladíte a pocákáte jednou nebo několika různými potravinářskými barvami smíchanými s pár kapkami bílého vinného octa. Barvy s pěnou lehce promíchejte pomocí špejle, do pěny položte natvrdo uvařená nebo vyfouknutá vejce a celá je v barevné pěně obalte. Pak je položte na plech pokrytý papírem na pečení, nechte 20 minut zaschnout, omyjte ve studené vodě a nechte uschnout na papírové utěrce.

smajlíková vajíčka Foto:

Smajlíková

Ideální způsob, jak „donutit“ teenagera, aby s vámi zdobil vajíčka. Nejdříve je nabarvěte a po zaschnutí pomocí fixů ozdobte Smajlíky.

Foto: Studio DIY

 

                                                                                                                                                     

Barvení bez ušpinění

Jestli vás už nebaví rozpouštění práškových barev ve vodě s octem nebo louhování vajec v cibulových slupkách, zkuste barvy v tubě. Odstřihnete úzký hrot a barvou můžete rovnou na vejce kreslit. Nebo zkuste trik s mikrotenovými rukavicemi. Natáhněte si je na ruce, kápněte na ně trochu barvy z tuby a vejce v rukou promněte. Získáte tím snadno a během pár vteřin speciální mramorovaný design. Pokud by vám jedna barva nestačila, je možné postup opakovat s dalšími barvami nebo přidat i speciální efekty jako zlatý nebo stříbrný třpyt. Na celý postup se podívejte ve fotogalerii:

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Velikonoční vajíčka: Ozdobte je letos úplně jinak!

Zapomeňte na klasické barvy a samolepky. Velikonoční vajíčka se dají krásně ozdobit i úplně jinak. A bude vás to bavit!

Ukážeme vám, jak se dají při zdobení vajíček využít ubrousky, lak na nehty, papírové utěrky nebo třeba šlehačka.

Ombré

VV ombre

Tenhle efekt barvení v různých odstínech je velmi oblíbený při zdobení dortů. Proč ho nevyužít i při barvení vajíček? Budete toho potřebovat velmi málo – gelové potravinářské barvy (dají se sehnat i v supermarketech v oddělení s potřebami na pečení), bílý vinný ocet a vařená vajíčka.

 

Ve vhodné nádobě smíchejte 1/3 lžičky gelové barvy, 1 lžičku vinného octa a přidejte tolik vody, aby v ní mohlo být vajíčko celé ponořené. Dobře promíchejte. V takto připravené lázni vajíčko obarvěte a nechte zaschnout. Pak ho do lázně ponořte jen ze tří čtvrtin a opět nechte zaschnout. Pak ho ponořte do poloviny, nechte zaschnout a nakonec jen do čtvrtiny a opět nechte zaschnout. Většího barevného efektu dosáhnete, když do vody před každým dalším ponořením přidáte ještě trochu barvy.

 

Pokud chcete použít různé barvy, připravte si několik skleniček a vajíčko do nich postupně namáčejte tak, jak je popsáno výše.

 

Článek je zařazen v: Velikonoce, kraslice, DIY, découpage, ubrousková technika, vajíčka, zdobení vajec, malování vajec