Sex a vztahy

2. května 2020 06:00

Sexuální hrátky a ženy Ludvíka XIV. Údajně zplodil 25 dětí

Ludvík XIV. řečený Král Slunce byl nejdéle vládnoucí panovník Francie. Usedl na trůn již jako čtyřletý a vládl dlouhých 72 let. Za svůj na tehdejší dobu velmi dlouhý život stihl postavit zámek ve Versailles, být v čele několika válek, získat nové oblasti a zplodit mnoho dětí. Kdo byly ženy muže, jenž rád Francouzům připomínal „Stát jsem já“?

Období vlády Ludvíka XIV. doprovázela celá škála důležitých historických událostí, intrik, ale také mnoho spletitých vztahů, týkajících se přímo krále či jeho nejbližších. Sňatky, poměry a intimnosti mezi příbuznými nebyly ničím neobvyklým, a tak mezi ženami Ludvíka XIV. najdeme i sestřenice či švagrovou.

Matka Anna Rakouská milovala intriky a flirt

Ludvíkovi zemřel otec, když mu byly 4 roky. Od té doby až do jeho 15 let, kdy proběhla oficiální korunovace na krále Francie, se vlády jako regentka ujala králova matka Anna Rakouská. S politickými povinnostmi Anně pomáhal kardinál Jules Mazarin, velmi vlivný muž, jenž zastával roli prvního ministra a údajně i Annina milence.

Ostatně samotná Anna byla považována za intrikánku a ženu, které nelze věřit. Údajně měla mnoho obdivovatelů, ale také smůlu, protože se jí 22 let nedařilo otěhotnět. Hrozilo jí podle církve zatracení. V pokročilém věku se to nakonec podařilo a královo zapuzení manželky bylo zažehnáno. Narození Ludvíka XIV. doprovázelo mnoho spekulací a dohadů , čí dítě vlastně je. Ty vyvrátil právě otec dítěte Ludvík XIII.: „Těžko se dá mluvit o zázraku, když manžel, který spí se svou ženou, jí udělá dítě.“ Po narození druhého dítěte, Filipa Orleánského, se Annino chování zcela změnilo, byla skvělou matkou a poslušnou manželkou.

Marie Mancini – láska, která nevyšla

Král Ludvík XIV. zažil okouzlení na první pohled s dívkou jménem Marie Mancini, která byla neteří Mazarina. Dochované informace dokazují její krásu a půvab, kterým Ludvík neodolal. V mládí spolu tito dva trávili spoustu času, pravé lásce však nebylo přáno. Kvůli politickým a královským povinnostem byl předem dohodnut sňatek mezi Ludvíkem XIV. a Marií Terezou Habsburskou.

„Nikdy se s infantkou neožením. Vy budete mou královnou. Když po vás toužím, kdo tomu může zabránit?“

Ludvík byl do Mancini tak zblázněný, že usiloval o sňatek. V tom mu ovšem zabránila královna a kardinál Mazarin ji vykázal z Francie, s Ludvíkem se po čase shledali naposledy, strávili spolu dokonce noc.

Nešťastná manželka Marie Tereza Habsburská

Žena, do které se nikdy nezamiloval, byla jeho manželka a zároveň sestřenice Marie Tereza. Sňatek byl domluvený kvůli dodatku Pyrenejského míru, ke kterému došlo 7. listopadu 1659, mezi Španělskem a Francií. Podle dochovaných informací víme, že Marie Tereza nebyla půvabnou kráskou. Měla bělostnou pleť, vysoké čelo, vystouplý dolní ret a malé modré oči. Ludvíka zkrátka neočarovala, nicméně mu porodila 6 dětí. Dospělosti se dožil ale jen nejstarší syn Ludvík, následník trůnu narozený v roce 1661. V tomto období však Ludvíkovo srdce patřilo opět už jiné ženě a své manželky si přestal všímat.

„Co jsem královnou, byla jsem šťastná jen jediný den.“

Ta veškerý volný čas trávila se svou tchyní a zároveň tetou Annou Rakouskou, se svými psy a černošskými trpaslíky. Údajně se jí narodila dcera černoška, která byla hned po porodu internována v klášteře. Marie Tereza umřela ve Versailles na rakovinu. Před svou smrtí pronesla větu: „Co jsem královnou, byla jsem šťastná jen jediný den.“

Něžná dvorní dáma Luisa de La Valliére a Henrietta Anna

Nejdříve se Ludvík sblížil se svou švagrovou Henriettou Annou, která hledala útěchu právě u bratra svého muže. Manželem jí byl Filip I. Orleánský, který dával přednost mužům. Spekulovalo se, že mezi Henriettou a Ludvíkem vzniklo milenecké pouto. V této době se jednalo o velký problém a čin, který musel být minimálně zamaskován. Henrietta tedy vybrala do své hry o utajení jakéhosi poměru s králem svou dvorní dámu, nenápadnou a velmi cudnou dívku Luisu de La Valliére. Ve chvíli, kdy Ludvík poznal Luisu, měl oči jen pro ni a Henrietta šla do pozadí. Dokonce ji oficiálně prohlásil za svou milenku. Manželka Marie Tereza tuto skutečnost snášela velmi špatně a snažila se milencům co nejvíce uškodit. Jejich vztah však vydržel 13 let a měli spolu 4 děti.

Podívejte se na ukázka ze seriálu Versailles, který mapuje život Ludvíka XIV.:

Vdaná Athenais de Montespan

Další žena v Ludvíkově loži byla úplným opakem křehké Luisy. Athenais de Montespan byla rázná a šla si tvrdě za svým. Poté, co se oficiálně stala královou milenkou, ponižovala služebnictvo a chovala se neurvale. Nevadila jí ani skutečnost, že je vdanou ženou. Když se o poměru dozvěděl její manžel, stropil na zámku scénu. K ničemu si však nepomohl, byl uvězněn a vyhoštěn. Jeho žena tak svůj ambiciózní plán dotáhla do konce. Královi porodila 7 dětí, které svěřila pečovatelce Francoise de Maintenon, která se na rozdíl od Athenais o děti starat uměla. Tím okouzlila i krále Ludvíka XIV., který se do ní zamiloval a tím opustil milenku a matku svých sedmi dětí.

Pečovatelka Francoise de Maintenon

O všechny děti Ludvíka XIV. se starala žena jménem Francoise de Maintenon, do které se Ludvík zamiloval převážně pro její nadání v péči o jeho děti. Byla podivínkou. Údajně se s ní po smrti své první manželky Ludvík oženil. Svatba však proběhla v naprostém utajení. Tato žena ho učarovala pochopením, láskou a radami, kterému dávala.

Kromě těchto žen měl Ludvík XIV. další milenky, které mu údajně porodily mnoho dětí. Říká se, že jich bylo dohromady 25. Oficiálně přiznal 16 dětí.

Nejrůznější sexuální hrátky Ludvíka XIV. můžete sledovat na Prima LOVE každý víkend od 22.00. nebo zdarma a on-line na iPrima.cz.

Sdílejte článek
Štítky Francie láska milenec Ludvík XIV. svatba Versailles online Versailles Seriál Versailles Jules Mazarin Ludvík XIII. Anna Rakouská Marie Mancini Marie Tereza Habsburská Filip I. Orléanský

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.