Vinaři: 7. epizoda: Košt

Vinaři (7) - Košt

Vinaři: 7. epizoda: Košt

Křetice se chystají na nejzásadnější společenskou akci roku – Košt Pálavy. Ústřední postavou je opět padre Tomica. Vycvičený ze svých bohoslužeb mění se tentokrát z faráře na hlavního „spíkra“, který odpovídá nejen za řádné zahájení akce a vyhlášení vítěze, ale i správu vín přihlášených do soutěže.

Každé vinařství přihlašuje do soutěže i svého degustátora. Za Pavlíčkovou vinařství zasedne sám Bedřich, starosta Olin se už „šteluje“, že bude degustovat za vinařství svého syna Františka Vlčka. Jenže to mýlí, František se rozhodne pro letošní rok spoléhat na svého enologa Luise Königa, který se chystá ohromit nejen svým šarmem, ale především světovou kvalitou vín Vlčkova vinařství podloženou svými znalostmi z Francie. Jen aby se ovšem František nepřepočítal!

Protože je košt akce náročná a na problémy náchylná, v pozoru je připraven i policista Tauš, a to nejen s měřáky zbytkového alkoholu, ale i reflexními pásky pro případně „zdegustované“ občany. Do celého koštu a nejen do něj se zapojí i nově příchozí charismatický architekt Křižan z Prahy, kterého milují všechny křetické ženy, on sám ale do Křetic evidentně nemíří…

Podívejte se na upoutávku:

Prohlédněte si galerii k dílu:

Hrají: V. Postránecký, J. Smutná, T. Kostková, H. Čermák, M. Táborský, T. Matonoha, L. Benešová, Z. Junák, J. Brožek, A. Fialová, A. Vaculčiaková, T. Materna, P. Nečas, R. Nebřenský, A. Vaculčiaková, T. Materna, L. Langmajer, P. Liška, O. Navrátil a další.

Režie: D. Wlodarczyk

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.