Tenhle střet církevní a světské moci bude Tomicu mrzet. Podívejte se sami!

Farář Tomica vyráží do severočeského Strdína, svého nového působiště. Jednoduché to ale mít nebude.

Z jižní Moravy je zvyklý, že lidé v Boha tak nějak věří, čas od času zajdou i do kostela a jsou tak celkově zbožnější. Jenže v Čechách je to všechno trochu jinak – v kostele se chladí pivo, místo na nedělní bohoslužbu se místní vypraví radši na závody traktorů. A když už se vypraví do kostela, což opravdu nebývá často, je to jedině z čistě zištných důvodů. Zkrátka kraj pro faráře zaslíbený.

Protože je ale Tomica od přírody pohodář, nenechá se ničím zviklat a rozhodne se nastalou situaci řešit jakožto zástupce boží moci na zemi s vrchním zástupcem moci světské, tedy starostou. Jenže strdínský starosta Chrudoš, to je kapitola sama pro sebe.

Mrkněte se na video:

Jestli půjdou strdínští raději na závody traktorů nebo na nedělní bohoslužbu, to se dozvíte v první epizodě druhé řady seriálu Vinaři, kterou na Primě vysíláme v neděli 30. srpna ve 20:15.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.