Tenhle střet církevní a světské moci bude Tomicu mrzet. Podívejte se sami!

Farář Tomica vyráží do severočeského Strdína, svého nového působiště. Jednoduché to ale mít nebude.

Z jižní Moravy je zvyklý, že lidé v Boha tak nějak věří, čas od času zajdou i do kostela a jsou tak celkově zbožnější. Jenže v Čechách je to všechno trochu jinak – v kostele se chladí pivo, místo na nedělní bohoslužbu se místní vypraví radši na závody traktorů. A když už se vypraví do kostela, což opravdu nebývá často, je to jedině z čistě zištných důvodů. Zkrátka kraj pro faráře zaslíbený.

Protože je ale Tomica od přírody pohodář, nenechá se ničím zviklat a rozhodne se nastalou situaci řešit jakožto zástupce boží moci na zemi s vrchním zástupcem moci světské, tedy starostou. Jenže strdínský starosta Chrudoš, to je kapitola sama pro sebe.

Mrkněte se na video:

Jestli půjdou strdínští raději na závody traktorů nebo na nedělní bohoslužbu, to se dozvíte v první epizodě druhé řady seriálu Vinaři, kterou na Primě vysíláme v neděli 30. srpna ve 20:15.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.