Ve Vinařích se bude ve čtvrtek koštovat Pálava. Dorazte taky!

Vinaři (7) - upoutávka

Košt Pálavy, to je v Křeticích, malé obci pod Pálavskými vrchy, vždycky velká událost. Tentokrát se jí zúčastní i neobvyklí hosté. Dívejte se ve čtvrtek na Primě ve 20.15 na další reprízovou epizodu Vinařů, která ja nabitá znmými osobnostmi a představí se v ní dokonce i Karel a Marian Rodenovi.

Křetice se chystají na nejzásadnější společenskou akci roku – košt Pálavy. Ústřední postavou je opět padre Tomica. Vycvičený ze svých bohoslužeb mění se tentokrát z faráře na hlavního „spíkra“, který odpovídá nejen za řádné zahájení akce a vyhlášení vítěze, ale i správu vín přihlášených do soutěže.

Každé vinařství přihlašuje do soutěže i svého degustátora. Za Pavlíčkovo vinařství zasedne sám Bedřich, starosta Olin se už „šteluje“, že bude degustovat za vinařství svého syna Františka Vlčka. Jenže to se mýlí, František se rozhodne pro letošní rok spoléhat na svého enologa Luise Königa, který se chystá ohromit nejen svým šarmem, ale především světovou kvalitou vín Vlčkova vinařství podloženou svými znalostmi z Francie. Jen aby se ovšem František nepřepočítal!

Podívejte se na upoutávku seriálu Vinaři:

Protože je košt akce náročná a na problémy náchylná, v pozoru je připraven i policista Tauš, a to nejen s měřáky zbytkového alkoholu, ale i reflexními pásky pro případně „zdegustované“ občany. Do celého koštu a nejen do něj se zapojí i nově příchozí charismatický architekt Křižan z Prahy. Původem Křetičák už v malebné vísce dávno nežije, ale když se do rodiště vrátí, vždycky to vzbudí rozruch. I on se rozhodne přihlásit do koštu.

Jak to dopadne a kdo nakonec prestižní košt vyhraje? A kdo nakonec vyprovokuje masivní rvačku?

To zjistíte sami v epizodě nazvané Košt, kterou Prima vysílá ve čtvrtek ve 20.15.

Sdílejte článek