VIDEO: Seznamte se s křetickou Radou starších

Moudrost těch, co jsou na světě už nějaký ten pátek, se dost často hodí. A pokud se jedná o víno a záležitosti s ním spojené, platí to dvojnásob! Pojďte se seznámit s „kmety“ z jihomoravské vísky Křetice, kde se odehrává seriál televize Prima Vinaři.

Základem křetického bytí, a to nejen ve spojitosti s vínem, ale i chodem celé vsi, je starosta Olin Vlček. Pokud jste se už seznámili s dalšími křetickými, jméno Vlček vám určitě není neznámé. František Vlček (kterého správně „gaunerským“ způsobem hraje Hynek Čermák), velkovinař a věčný oponent Bedřicha Pavlíčka (Václav Postránecký), je totiž jeho synem.

Sám Olin (Zdeněk Junák) není sice úplně nadšený z toho, jak jeho syn s vínem hospodaří a jaké víno pak svým zákazníkům prodává, ale pořád je to jednou jeho syn. Takže se mu, a nejen jemu, snaží stále udílet „cenné“ rady. Olin je starostou už od dob komunistů a přežil zatím všechny politické vlny. A zdá se, že na svém postu ještě pěkně dlouho vydrží, protože křetičtí ho mají rádi!

Podívejte se na rozhovor se Zdeňkem Junákem:

Dalším z povedené čtveřice „mudrců“ je Jan Fuksa (Miroslav Táborský). Fuksa je vinař každou buňkou svého těla. I když produkuje jen v malém měřítku, zásobárna jeho vinařských mouder je bezedná. A ono nejen těch vinařských!

Podívejte se na rozhovor s Miroslavem Táborským:

Farář Tomica (Pavel Liška) není úplně klasickým duchovním. Ano, sice slouží mše a obléká sutanu, ale protože je z jihomoravských Křetic, jako každý z jejich obyvatel, i on „fušuje“ do vína. Všichni křetičtí ho pasují do role morální autority, ačkoliv on sám o svém poslání mnohdy pochybuje.

Podívejte se na rozhovor s Pavlem Liškou:

Co by byly Křetice za ves, kdyby neměly svého hypochondra. Tedy pardon, doktora. Obojí tu zastává Vladimír Luža (Oldřich Navrátil). I když je trošku roztržitý, ve vsi ho mají rádi. Akorát se nesmí moc opít, to se potom totiž vžívá do své role arbitra veřejného zdraví a každému vnucuje, co by měl a hlavně neměl v zájmu vlastního zdraví dělat. Je to prostě dobrák od kosti.

Podívejte se na rozhovor s Oldřichem Navrátilem:

Sdílejte článek
Štítky starosta

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.