Vražedná Mallorca. Vzrušující krimiseriál osvěží prázdninové pátéční večery na Primě

Nový britský kriminální seriál Vražedná Mallorca s nesourodou ústřední dvojicí kriminalistů měl premiéru v listopadu 2019. Od 3. července se na něj můžete těšit každý pátek ve 20.15 na Primě. A tady jsou první zajímavosti, které by vás o seriálu mohly bavit.

Vražedná Mallorca, poutavý 10dílný krimiseriál z produkce BBC vznikl s úmyslem natočit příjemný akční policejní seriál. Dá se říci, že to se scenáristovi a hlavnímu tvůrci seriálu Danu Seftonovi povedlo. A jestli vás napadne otázka, proč se vraždí a vyšetřije zrovna na Mallorce, tak prý proto, že mu ostrov jednoduše učaroval. „Nebylo nad čím přemýšlet! Je zajímavé, že Němci i Britové považují Mallorku za svou. Díky tomu je rozdělená na dvě poloviny. Je to také ostrov s mnoha odlišnými kulturními aspekty… Tím pádem jsme věděli, že budeme moct natáčet na různých místech,“ odpovídá Dan Sefton. „Díky tomu jsou v seriálu britští gangsteři, německé resorty na pláži, vinice, překrásné hory, vlak v Solleru, drogy v Palmě i modelky a umělci ve vilách nahoře na kopcích. Poslední epizoda X Factoru se setkává s Ostrovem lásky – a celé se to strašlivě pokazí. Dali jsme si záležet na tom, abychom natočili všechno, co Mallorca nabízí. Je to ohromně různorodý ostrov. Doufám, že si ho diváci zamilují.“

Co se stane, když introvertní britská policistka musí spojit síly s excentrickým německým detektivem?

Nejen to odhalí kriminální seriál Vražedná Mallorca již v pátek 3. července ve 20.15 na Primě.

Miranda Blakeová (Elen Rhysová) je zvyklá postupovat vždy podle pravidel. Německý detektiv Max Winter (Julian Looman) zase věří hlavně vlastnímu instinktu. Oficiálním policejním postupem se moc nezdržuje.

Miranda bere všechno vážně. Max si nedělá s ničím hlavu. Tenhle nesourodý tým vyšetřuje vraždy v exotickém prostředí bohaté a vysoce postavené mezinárodní komunity obyvatel titulního španělského ostrova. Všem protikladům navzdory – nebo možná právě díky nim, jejich spolupráce funguje.

Mezi Mirandou a Maxem vzniká zajímavý vztah. Někdy jsou sehraní a dobře si rozumí… Ale většinou ne. Díky tomu dochází k humorným situacím i když zrovna stanou tváří v tvář nebezpečným zločinům.

13 zajímavostí o seriálu Vražedná Mallorca

 1. Seriál vymyslel scenárista Dan Sefton (Věřte mi, The Good Karma Hospital).
 2. Námět seriálu mu vnuknul článek. „Četl jsem o tom, že britští policisté slouží v létě na Mallorce, protože britští turisté odmítají poslechnout jejich španělské kolegy. Napadlo mě, že to je silný nápad, který se u lidí okamžitě ujme,“ uvedl scenárista Dan Sefton. „Policejních seriálů jsou tisíce, ale nápad spojit německého a britského policistu je vyloženě neokoukaný. Obrací vzhůru nohama všechno, co byste normálně čekali. Němci, se kterými jsem se seznámil, jsou hodně zábavní a otevření a umí si užívat života. Chtěl jsem vymyslet přesně takového německého hrdinu, a postavit ho vedle velice upjaté britské policistky. Podle mě je to vynikající začátek.“
 3. Natáčení seriálu začalo v listopadu 2018 a probíhalo asi sedm následujících měsíců. Natáčelo se v přístavu Palma na Mallorce.
 4. Na natáčení seriálu se podíleli produkční designér Michael Fleischer (Borgiové, Hotel Babylon, Fleming) nebo maskérka Maggi Vaughanová (Riviéra, Panství Downton, Černé zrcadlo).
 5. Elen Rhysová, která hraje hlavní hrdinku, policejní vyšetřovatelku Mirandu Blakeovou, říká, že ve scénářích Dana Steftona nic nechybí. „Jsou skvělé a je v nich úplně všechno. Prolíná se v nich drama, komedie i akce.“
 6. Julian Looman, který hraje hlavního hrdinu, detektiva Maxe Wintera, říká, že mu Vražedná Mallorca připomíná slavný seriál Měsíční svit, ve kterém se proslavil mladý Bruce Willis. Stejně jako Měsíční svit je i Vražedná Mallorca nejen krimiseriálem, ale také příběhem o vztahu dvou rozdílných hrdinů, kteří se postupně sbližují, a není jisté, kam až to povede.
 7. Sám tvůrce seriálu Dan Sefton se přirovnání k Měsíčnímu svitu vůbec nebrání. „Udělalo by mi radost, kdyby se nám podařilo vystihnout stejnou atmosféru. Elen mi připomíná Cybil Shepherdovou. Měsíční svit měl humor, půvab a důvtip. Budu jedině pyšný, jestli se nám k tomu podařilo přiblížit.“
 8. Podle Juliana Loomana je seriál Vražedná Mallorca velice různorodý. Příběhy jsou podle něj inspirované westerny a filmy jako Nelítostný souboj, Francouzská spojka, Dannyho parťáci nebo Pařba ve Vegas.
 9. Když se Elen Rhysová ucházela o roli v seriálu, byla v posledních měsících těhotenství.
 10. Elen Rhysová a Julian Looman tvrdí, že Mallorca má stejně důležitou roli, jako by byla jednou z hlavních postav seriálu.
 11. Julian Looman si vyloženě užívá kaskadérské kousky před kamerou. „Hned první den jsme poslali profesionálního řidiče domů. Maxovo BMW se stalo mým velkým kámošem! Nemám zájem dívat se na dvojníka, který vůbec nevypadá jako já. Akční scény mě baví.“
 12. Obsazení Vražedné Mallorky je mezinárodní. „Každý hraje roli v takové národnosti, jakou má i ve skutečnosti,“ říká tvůrce Dan Sefton. „Proto v seriálu uvidíte skutečné lidi, a ne to, jak si Britové představují Španěle nebo Němce.“
 13. Nový britský kriminální seriál Vražedná Mallorca měl premiéru v listopadu 2019.
 14. První série má 10 epizod. V současnosti se připravuje druhá série.

Herci seriálu Vražedná Mallorca

Herci: Elen Rhysová Velšská herečka se narodila 26. listopadu 1983 v městě Aberystwyth. Zahrála si v seriálech Vražedná Mallorca, Mistr popravčí nebo Holby City. Vystudovala herectví na Welsh College of Music and Drama v Cardiffu. Má jednoho syna. Julian Looman Nizozemsko-rakouský herec se narodil 5. března 1985 ve Vídni. Zahrál si v seriálech Vražedná Mallorca nebo Průsmyk. Vystudoval herectví, zpěv a tanec na soukromé konzervatoři ve Vídni – Konservatorium der Stadt Wien Privatuniversität. První role získal na divadle. Jeho partnerkou je nizozemská muzikálová herečka Annemieke van Damová, se kterou má syna. María Fernández Ache Španělská herečka se narodila ve Veríně. Zahrála si v seriálech Vražedná Mallorca nebo Holby City. Jejím manželem je herec Will Keen, se kterým má dceru Dafne, jež je také herečkou. Tábata Cerezo Španělská herečka se narodila v roce 1993 v Madridu. Zahrála si v seriálu Vražedná Mallorca. Nacho Aldeguer Španělský herec se narodil 10. září 1985 v Madridu. Jeho rodné jméno je Ignacio Aldeguer de Solís. Zahrál si v seriálech Vražedná Mallorca nebo Isabel. Carlos Olalla Katalánský herec se narodil 12. prosince 1957 v Barceloně. Zahrál si v seriálech Vražedná Mallorca, Peacemaker nebo La otra mirada. Tanya Moodieová Kanadská herečka si zahrála v seriálech Vražedná Mallorca, Šerifská hvězda, Čas čarodějnic nebo Nikdykde. Když jí bylo 17 let, dostala nabídku pracovat na Královské akademii dramatických umění (RADA), kde působí dodnes. Podporuje politickou stranu Za ženskou rovnoprávnost. Má jednu dceru.

Postavy:

det. konstábl Miranda Blakeová (Elen Rhysová) Introvertní britská policistka je zvyklá postupovat vždy přesně podle pravidel a bere všechno absolutně vážně.

detektiv Max Winter (Julian Looman) Excentrický německý detektiv věří vlastnímu instinktu, s oficiálním policejním postupem se moc nezdržuje, a hlavně si nedělá s ničím hlavu. Ines Villegasová (María Fernández Ache) Šéfka policejního oddělení ve městě Palma.

Carmen Lorenzo (Tábata Cerezo) Maxova půvabná přítelkyně.

Federico Ramis (Nacho Aldeguer) Policejní patolog a forenzní expert.

Joan Lorenzo (Carlos Ollas) Majitel baru a otec Maxovy přítelkyně Carmen. superintendant Abbey Palmerová (Tanya Moodieová) Mirandina nadřízená, která dohlíží na její práci z Londýna.

Sdílejte článek
Štítky seriál vraždy

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.