Nový pořad televize Prima Z místa činu rekonstruuje reálné případy i seznamuje s prací kriminalistů

Z Místa činu vás nechá nahlédnout do pozadí vyšetřování. Jak postupují kriminalisté během řešení konkrétních trestných činů, rekonstrukce a psychologie zločinu, jak probíhají výslechy klíčových postav? Premiérově každý všední den od 2. března v 15.25 na Primě.

Práce kriminalistů je v jednotlivých dílech ukázána a vysvětlena na pravdivých příbězích tak, jak je lidé prožívají. K rekonstrukci událostí dochází prostřednictvím přesných výpovědí svědků, kteří postupně dávají dohromady detailní děj celé události. Během jednoho dílu diváci zhlédnou dva případy. Uvidí zločin očima svědků, rodiny i kriminalistů. Rozuzlení celého příběhu a rozsudek pak přichází na konci. V jednom díle se znovu otevírají dva případy, na kterých pracovali zkušení kriminalisté. Divák odhaluje zločin očima rodiny, svědků a kriminalistů. Má tak možnost sledovat, jak vyšetřování probíhá i jak kriminalisté přemýšlejí.

Co vás čeká? Zde je malá ochutnávka těch nejzajímavějších případů…

Největší tajemnství

Čtyři kamarádi od dětství, parta kluků z jednoho sídliště, si jako každý rok vyrazí na běžky. Večer ale nahlásí, že se jeden z nich nevrátil. Začíná vyšetřování a zároveň pátrání po nezvěstném. Ten je nakonec nalezen zmlácený ve velmi vážném stavu. A policie ví, že pachatelem je právě jeden z dětské party. Jaké bude ale překvapení, když se zjistí, že toto není jediný hrůzný čin pachatele.

Čtete více o kriminalistice a forenzních vědách. Na co vás kriminalisté dostanou?

Podívejte se na exkluzivní upoutávku k premiérovým dílům pořadu Z místa činu:

Rozlučka se svobodou

Jitka nemá štěstí na muže, a tak se rozhodne, že si pořádně užije na rozlučce se svobodou své kamarádky Petry. Rozlučka probíhá v kempu, holky popíjejí, baví se a tančí. Jitka pokukuje po barmanovi, kterému se očividně také líbí, a domluví se, že za ní přijde na pokoj. Nevěsta už je unavená, a tak si jde lehnout. Jitka se ale pánské návštěvy nedočkala a probudila ji až Jitka, která přiběhla plačící, že byla znásilněna.

Nafta za miliony

Na benzinové pumpě dojde k záhadnému zmizení cisterny s naftou. Škoda je obrovská, a nikdo nic neviděl. Bezpečnostní kamery jsou kvůli poruše mimo provoz a pachatelem může být kdokoliv. Majitel benzinky, obsluha, řidič cisterny. Světlo do případu vnese až nález cisterny. Ta je zaparkovaná kousek od domu majitele pumpy. Kdo mu ale pomáhal a kdo celý plán na zbohatnutí vymyslel?

Granát

V okresní nemocnici v Českých Budějovicích došlo 5. února 1999 k incidentu, na který jeho účastníci jen tak nezapomenou. Do nemocnice vstoupil Karel Homolka se svým synem Petrem. Vyžadoval ošetření chlapce, protože měl pocit, že jeho bývalá žena Jana Davídková syna týrá. Takhle už tu byl v nemocnici několikrát a několikrát ho poslali pryč. Synovi evidentně nic nebylo, ale otec měl chorobnou představu, že je podvyživený a týraný. Když ho vrchní sestra poprosila, aby odešel, že jinak zavolá policii, vytáhl z taštičky, kterou měl na rameni, nevybuchlý vojenský granát. Nemocnice je evakuována a v druhém patře se odehrává drama.

Nový pořad Z místa činu sledujte každý všední den od 2. března v 15.25 na televizi Prima.

Čekání na premiérové díly pořadu Z místa činu si můžete zkrátit sledováním podobného formátu:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.