Z místa činu: Mrtvola v rybníce, únos, kyberšikana a mnohem víc

Z místa činu vás nechá nahlédnout do pozadí vyšetřování. Jak postupují kriminalisté během řešení konkrétních trestných činů, rekonstrukce a psychologie zločinu, jak probíhají výslechy klíčových postav? Premiérově každý všední den v 15.25 na Primě.

Práce kriminalistů je v jednotlivých dílech ukázána a vysvětlena na pravdivých příbězích tak, jak je lidé prožívají. K rekonstrukci událostí dochází prostřednictvím přesných výpovědí svědků, kteří postupně dávají dohromady detailní děj celé události. Během jednoho dílu diváci zhlédnou dva případy. Uvidí zločin očima svědků, rodiny i kriminalistů. Rozuzlení celého příběhu a rozsudek pak přichází na konci. V jednom díle se znovu otevírají dva případy, na kterých pracovali zkušení kriminalisté. Divák odhaluje zločin očima rodiny, svědků a kriminalistů. Má tak možnost sledovat, jak vyšetřování probíhá i jak kriminalisté přemýšlejí.

Co vás čeká v tomto týdnu? Zde je malá ochutnávka těch nejzajímavějších případů…

Tři kamarádi

Ztratil se Filip. Jeho společníci Michal a Antonín o něm nic nevědí a matka s policií neúspěšně pátrá. Případ je odložen, protože mladík není nalezen a nejsou důkazy o tom, že by mu někdo ublížil. Po dvou letech je ale v rybníce nalezeno auto s tělem pohřešovaného Filipa. Michal Holý a Antonín Kuchař jen pár dní před Filipovým zmizením odkoupili od Dimitriva Ivanoviče několik kamionů nekolkovaných cigaret. Podmínka ale byla, že koupí celé návěsy. Dohromady tři. Filip s tím nesouhlasil. Peníze, které měli, měli z úvěrů na rozšíření podnikání. Filip se chtěl živit poctivě. Bohužel Michal jednal na vlastní pěst. Zadlužil firmu, půjčil si peníze od lichvářů a odkoupil kamiony bez svolení Filipa.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Filip chtěl, aby si Michal nesl zodpovědnost sám. V té době jim začal vyhrožovat Dimitriv. Filip z kamarádství se tedy přidal na stranu svých kamarádů a snažil se nějak vymyslet, jak mohou cigarety prodat. Lidi od Dimitriva přišli k nim do skladu a Antonína Kuchaře zmlátili před zrakem přátel. Řekli jim, že pokud nebudou peníze zpátky do týdne, tak je zabijí. Filip řekl Michalovi, že legrace to není a chtěl kontaktovat policii. Michal se ale bál, že by to situaci jen zhoršilo.

Čtete více o kriminalistice a forenzních vědách. Na co vás kriminalisté dostanou?

Podívejte se na exkluzivní upoutávku k premiérovým dílům pořadu Z místa činu:

Únos

Rodina odjíždí na hory do zahraničí, ale jejich 17letá dcera onemocní, a tak zůstane doma. Chodí za ní babička, která jí nosí jídlo. Jednoho dne ale vnučku doma nenajde. Vyděšení rodiče a bratr se vracejí domů a zoufale po dívce pátrají. Dokonce tak urputně, že otec po několika dnech nespaní dostane infarkt. Nakonec dívku zachrání její bratr, který je nevědomky za únos zodpovědný.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Kyberšikana

Patricie nebyla zdaleka tak krásná jako její kolegyně. Přesto si na Denise tajně myslela. Nutno podotknout, že nikdy neměla moc štěstí na muže. Většinou měla známost na jednu noc. Když už to bylo na delší dobu, tak to z mnoha důvodů nevyšlo. Když si uvědomila, že Denis dává přednost její kolegyni, opravdu ji to vzalo. Myslela si, že Denis bude její. Jednoho dne se Denis zapomněl odhlásit z počítače ze své sociální sítě. Toho využila, a získala tak veškeré jeho tajné zprávy. Začala je rozesílat převážně Daniele. Patricie chtěla, aby se pár rozešel.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Nový pořad Z místa činu sledujte každý všední den v 15.25 na televizi Prima.

Čekání na další díly pořadu Z místa činu si můžete zkrátit sledováním podobného formátu:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.