Seriály a filmy

1. února 2021 11:00

Zaposlouchejte se do Burácení motorů i lidských osudů

Burácení - upoutávka

Rozhodně nečekejte žádnou mainstreamovou záležitost. Film Burácení je založen na pravdivé události, která se stala v roce 2004 a která završila sérii příběhů, jež autor road movie sledoval v médiích už řadu let. Domácí násilí, sebeobrana, pomoc blízkému v nouzi...

Tohle road movie Burácení z roku 2015 je dílem režiséra Adolfa Ziky, který k němu psal scénář celých dlouhých sedm let. Zika, bývalý judista, fotograf významných módních i sportovních značek a osobností, je mimochodem zodpovědný za celovečerní dokumentární film o Janu Saudkovi nazvaný V pekle svých vášní, Ráj v nedohlednu. Burácení je jeho debut, za který získal cenu za nejlepší celovečerní hranný film na Motorcycle Film Festivalu v New Yorku.

Přehrajte si film Burácení online v archivu iPrima.cz

Tento snímek je o ohroženém lidském druhu, jehož touha po svobodu projevu a smysl pro spravedlonost je až na samé hranici zákona a společenských norem. Ne náhodou je zasazen do motorkářského prostředí plného rockové hudby a sochařské komunity, kde se mísí rovná a čestná povaha s výbušností a burácením motorů.

Ve vedlejších rolích se tu představí Richard Müller, Jakub Kohák, Zuzana Bydžovská nebo třeba skvělý Vladimír Javorský. Hlavní mužská role byla svěřena neherci Tomáši Haníčkovi, předákovi metalové kapely Krucipüsk, jejichž hudba tvoří soundtrack filmu. Jeho ženský protějšek tvoří slovenská herečka Vica Kerekes, kterou si možná pamatujete z komedie Nestyda, kde se představila jako milenka Jiřího Macháčka, či z filmu Jiřího Vejdělka Muži v naději, kde jako krásná Šarlota hraje opět po boku Macháčka a také Bolka Polívky.

Možná jste o filmu Burácení nevěděli...

  • Námět filmu byl původně zamýšlen jako námět filmu dokumentárního.
  • Zpěvák Richard Müller se díky tomuto snímku vrátil na plátno po dobrých 17 letech (Rivers of Babylon, 1998).
  • Na oficiálních internetových stránkách www.buracenifilm.cz byly ještě před premiérou snímku zveřejněny krátké filmy, které předcházely dějové linii samotného snímku. Měly za úkol seznámit diváky s autentickými událostmi a zajistit srozumitelnost filmového příběhu.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.