Zdravé recepty

8. listopadu 2016 09:00

Martina Čerňanská

Typická podzimní lahůdka: Pečená máslová dýně

Dýně patří k podzimu stejně jako spadané listí ze stromů. Dýně je zkrátka chuť podzimu a dělá se z ní nejen polévka, omáčka, ale přidat se může i do noků nebo do sladkých koláčů.

Díky své méně výrazné chuti vyniknou jiné ingredience, dýně ale udělá jídlo šťavnatější. Nejčastěji se používá typ dýně Hokkaido, prozkoumat byste ale měli i máslovou či mexickou. My v našem receptu použijeme právě typ dýně máslové.

Náročnost: snadné

Doba přípravy: 60 minut

Suroviny: máslová dýně 125 g modrého sýra 100 g másla 6 stroužků česneku vlašské ořechy olivový olej tymián 2 lžíce medu

Postup:

1. Troubu předehřejte na 190 °C.

2. Rozřízněte dýni napůl a zbavte ji jádřinců. Do vzniklého důlku přidejte celé stroužky česneku a máslo. Celou dýni osolte, opepřete, potřete olivovým olejem a dejte péct do trouby na 40 minut.

3. Po upečení opatrně rozmačkejte dužinu dýně a promíchejte s máslem a česnekem. Na dýni přidejte modrý sýr, vlašské ořechy a zakápněte medem.

4. Celou dýni dejte opět do trouby na 190 °C a 10 minut zapékejte, aby se sýr rozpustil.

Spoustu dalších videoreceptů najdete na webu Prima PLAY v sekci Prima FRESH Recepty!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.