zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

10 nových superpotravin pro rok 2017

1/10: Melounová semínka
superpotraviny 2017 melounová semínka

Loni to byla chia a dýňová semínka, roku 2017 budou ale kralovat semínka melounová. Jsou plná proteinů, vitamínu B, hořčíku a nenasycených tuků. Existují firmy, které semínka suší a doplňují je o různé příchutě. Vy si je ale můžete přichystat doma (samozřejmě až bude sezóna melounů). Když jíte meloun, semínka dejte stranou, lehce je opečte na pánvi nebo na plechu v troubě a přidávejte třeba do oblíbeného salátu.

2/10: Aktivní uhlí
superpotraviny 2017 uhlí

Není se co divit, že se aktivní uhlí používá už celá staletí. V minulosti jím lidé čistili vodu a dnes ho používáme na odstranění toxinů a chemikálií z těla a dokonce se využívá i v kosmetice nebo při bělení zubů. Opatrní by ale měli být ti, kteří mají problémy se střevy (například Crohnovu chorobu), protože uhlí může odebírat i některé živiny. Pokud vás trápí podobná nemoc, uhlí si vezměte nejméně 30 minut před jídlem.

3/10: Tygří ořechy
superpotraviny 2017 tiger nuts

Tyto malé, podivné věci nejsou ve skutečnosti ořechy, ale kořenová zelenina ze Severní Ameriky. A proč jsou najednou tak oblíbené? Mají málo kalorií a tuku, zato jsou bohaté na draslík, vitamín E, železo a nenasycené mastné kyseliny. Jí se celé nebo se z nich dělají nápoje.

4/10: Probiotická voda
superpotraviny 2017 probiotická voda

Zapomeňte na probiotika v tabletkách. Existuje jiný, zdravější způsob, jak do sebe dostat denní dávku probiotik. Střevům pomůžete super zdravou probiotickou vodou. Ta je teď velký trend. Je to logické, pijete prospěšnou vodu a navíc si zajistíte potřebná probiotika.

 

Probiotickou vodu vyrobíte snadno. Stačí nalít do lahve půl litru vody, přidat 1 - 2 lžíce kefírových zrn (říká se jim také tibetská kefírová houba) a případně i trošku cukru, nechte asi 12 - 24 hodin fermentovat a občas promíchejte.

5/10: Avokádový olej
superpotraviny 2017 avokádový olej

Určitě už používáte olivový olej, ale bylo by dobré přidat i avokádový. Je to totiž jeden z nejzdravějších olejů. Důvodů je dost: má výbornou strukturu a chuť a je plný látek, které prospívají pokožce: karotenoidů, luteinu a vitamínu E. Pomáhá také předcházet srdečním chorobám, demenci a mozkové mrtvici.

6/10: Želatina
superpotraviny 2017 želatina

Asi je jasné, že nemluvíme o té přeslazené hmotě plné umělých barviv. Existují zdravé alternativy. Například sulc z hutných masových vývarů, střevům prospěšné želatinové bonbony nebo smoothie a džusy s přídavkem želatiny.

7/10: Fialové potraviny
superpotraviny 2017 fialové potraviny

Fialová je nová zelená. Zkuste si do jídelníčku v roce 2017 přidat všechnu možnou fialovou zeleninu. Je totiž plná živin a antioxidantů a výběr je tak široký, že si určitě najdete tu svou. Z fialových potravin se nabízí třeba fialový květák, černá rýže, fialový chřest, lilek, bezinky, acai berry, čerstvé fíky, červené zelí nebo fialové brambory. Je jenom na vás, co vám bude chutnat.

 

8/10: Maqui
superpotraviny 2017 maqui

Tyto chilské bobule jsou zdraví velmi prospěšné. Mají vysoký obsah vitamínu C a antioxidantu antokyanu, o kterém se často hovoří jako o látce napomáhající proti stárnutí. I když jsou bobule poněkud hořké, jejich prospěšné účinky to snadno vyváží. Jí se jako prášek nebo v celku.

9/10: Kozí maso
superpotraviny 2017 kozí maso

Asi jste na seznamu superpotravin nečekali maso, že? Nicméně kozí maso si zde svoje místo rozhodně zaslouží. Má nízký obsah tuku a vysoký podíl bílkovin. Obsahuje dokonce víc železa než hovězí, vepřové nebo jehněčí.

10/10: Ořechy sacha inchi
superpotraviny 2017 sacha inchi

Tyto úžasné ořechy jsou ještě lepší než madle! Jsou velmi snadno stravitelné, mají vysoký obsah esenciálních mastných kyselin, bílkovin a vitamínu E a A. Je taky super, že se nemusí namáčet. Můžete je pojídat jen tak, nebo používat sacha inchi prášek či olej. Zkuste a nebudete litovat.

 

-az-

reklama