zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

10 potravin, které vypadají jako části těla, kterým prospívají

1/10: Vlašský ořech – mozek
potraviny vlašské ořechy

Zvrásněný „vlašák“ opravdu připomíná mozkové závity. A co víc, jakoby se dělil na pravou a levou hemisféru. V čem jsou tedy pro náš mozek vlašské ořechy prospěšné? Mají velmi vysoký obsah omega-3 mastných kyselin, které podporují právě jeho funkci.

 

2/10: Řapíkatý celer – kosti
potraviny řapíkatý celer

Dlouhé štíhlé stonky řapíkatého celeru vypadají jako kosti, pro které jsou zároveň velmi přínosné. Tato zelenina je totiž významným zdrojem křemíku, který podporuje sílu kostí. Další zajímavostí je skutečnost, že jsou kosti složeny z 23 % ze sodíku, stejně jako řapíkatý celer.

3/10: Grep (citrusy) – prsa
potraviny grep

Podobnost mezi kulatými citrusovými plody (především grepy či citrony) a prsy je více než náhodná. Grepy obsahují látky zvané limonoidy, u nichž se ukázalo, že tlumí vývoj rakoviny u laboratorních zvířat a v lidských buňkách prsu.

4/10: Avokádo – děloha
potraviny avokádo

Tvar avokáda připomíná dělohu a stejně tak podporuje její zdraví, tedy schopnost reprodukce. Avokádo je dobrým zdrojem kyseliny listové, u níž bylo zjištěno, že snižuje riziko cervikální dysplazie, což je stav předcházející vzniku maligního nádoru.

5/10: Rajče – srdce
potraviny rajčata

Ukrojte si plátek rajčete. Všimněte si, že má v sobě několik komůrek, které se podobají struktuře srdce. Studie prokázaly, že díky obsahu lykopenu mají lidé, kteří konzumují rajčata, snížené riziko srdečního onemocnění, a to jak muži, tak i ženy. Pokud ovšem rajčata zakapete menším množstvím tuku (olivovým nebo avokádovým olejem), zvýší se vstřebávání lykopenu téměř desetinásobně.

6/10: Mrkev – oči
potraviny mrkev-oči

Ukrojte si kolečko mrkve a hned uvidíte, že se podobá oku. Můžete si dokonce i všimnout drobných linek, které napodobují zornici a duhovku. Už od nepaměti nám babičky říkávaly, abychom jedli mrkev, jestli chceme mít zdravé oči. Pravda je, že chroupání mrkve vaše už existující oční problémy nevyřeší, ale díky vitamínu A, který mrkev obsahuje, dodáte oční sítnici spoustu potřebných živin, které potřebuje k tomu, aby byla zdravá. A betakaroten mimo jiné také podporuje snadné a zdravé opálení.

7/10: Zázvor – žaludek
potraviny zázvor

Jestliže jste někdy, když vás přepadly bolesti břicha, sáhli po sklenici zázvorového piva nebo si uvařili zázvorový čaj, zřejmě dost dobře znáte zázračné účinky této byliny na nevolnost a nutkání ke zvracení. Zázvor má všelijaké tvary, stejně jako žaludek. Obsahuje gingerol, což je látka odpovědná za jeho štiplavou vůni a chuť a současně je schopná zabránit právě nevolnostem a zvracení.

8/10: Červené víno – krev
potraviny víno

Tohle čte snad každý rád. Ano, je to tak, červené víno, které je bohaté na antioxidanty a polyfenoly (včetně tolik žádaného resveratrolu), vypadá jako krev. O tom není pochyb. Konzumace červeného vína, ovšem v rozumné míře (cca denně 2 dcl pro ženy, 4 dcl pro muže), snižuje množství LDL cholesterolu v krvi, který může způsobovat choroby srdce. V lahodném moku najdete i sloučeninu snižující srážlivost krve, proto se redukuje riziko vzniku krevní sraženiny, která je spojena s cévní mozkovou příhodou a srdečními chorobami.

9/10: Škeble, mušle – varlata
potraviny škeble

Některé studie prokázaly, že mušle, jež se tvarem podobají varlatům, těmto mužským pohlavním orgánům velmi svědčí. Výzkum realizovaný v Holandsku mužům doporučuje, aby svůj jídelníček doplnili o zinek a kyselinu listovou, což je kombinace, kterou v hojné míře nabízejí právě mušle. Tyto dva prvky totiž mohou mít významný vliv na zlepšení kvality spermatu.

10/10: Sladké brambory – slinivka
potraviny batáty

Podlouhlé sladké brambory silně připomínají slinivku břišní. Určitě nebudete překvapeni, že zároveň podporují i její zdravé fungování. Mají také vysoký obsah již zmiňovaného betakarotenu, což je silný antioxidant, který chrání všechny tkáně v těle (včetně slinivky) před neduhy spojenými s rakovinou nebo stárnutím.

 

-šp-

reklama