10 způsobů, jak se vypořádat se stresem

Naše celkové rozpoložení ovlivňuje ze čtvrtiny právě to, jak dokážeme zvládat stres. Co je pro to nejdůležitější?

Rozhodně plánování a předpovídání toho, co nás čeká. Pak nás totiž nic nemůže překvapit. Pomůže nám toho ale mnohem víc.

* Změňte jídelníček

Pokud si budeme vybírat zdravou a vyváženou stravu, odmění se nám tělo lepší náladou a psychickou pohodou.

* Cvičte

Že je sport nejlepší cestou, jak se zbavit chmur, je známá věc. Vyplaví se vám endorfiny - hormony dobré nálady. Ve zdravém těle zdravý duch, ne snad?

* Smějte se

Jde o nejlepší lék na trable. Snižuje napětí, zlepšuje krevní oběh a udržuje srdce zdravé. Na nic nečekejte a pusťte si nějakou komedii nebo vyrazte ven s dobrou kamarádkou.

* Založte si deník

Vypište se ze svých trápení. Uvolníte se tak a až do svého deníku nahlédnete s odstupem, napadne vás třeba nové řešení vašich potíží.

* Jděte do společnosti

Čas strávený s rodinou nebo přáteli vám dodá pocit, že někam patříte a že se máte komu svěřit.

Foto: thinkstock.com

* Dbejte o sebe

Když jste ve stresu, nejradši byste se nezabývali ničím jiným, ale lepší je udělat pravý opak. Vrhněte se na zdravý způsob života, sportujte, choďte se bavit a hodně spěte. To všechno je nezbytné proto, abyste se napětí zbavili.

* Jděte na vzduch

Jestli jste celý den zavření v kanceláři, vyrazte ven a užijte si aspoň pár minut sluníčka. Uvidíte, že vám vykouzlí úsměv na tváři.

* Buďte na sebe hodní

Myslete pozitivně, když se budete nimrat ve svých pracovních problémech, jen si stres zhoršíte. Opakujte si, že děláte dobrou práci.

* Meditujte

Pravidelně si vyhraďte chvilku klidu, kterou budete trávit jen sama se sebou. Zhluboka dýchejte a napětí postupně odfoukněte.

* Udělejte změnu

Nejlepším způsobem, jak se zbavit stresu, někdy není nic jiného než změna životního stylu a odstranění stresujících věcí ze života.

Sdílejte článek
Štítky stres

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.