zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

4 důležité věci, které se vám snaží vaše pokožka sdělit

4 věcí, které se vám snaží vaše pokožka sdělit
Autor: thinkstock.com 4 věcí, které se vám snaží vaše pokožka sdělit
cernanm , Vydáno: 28.09.2016
Kůže je největší lidský orgán, je nejvíce všem na očích a tvoří bariéru mezi námi a vnějším prostředím. To ale není vše!

reklama

Kůže také dokáže odhalit podstatné informace o našem zdraví. Pokud zaměříme pohled např. na naši pleť, dokážeme tak odhalit spoutu věcí, aniž bychom museli k lékaři nebo na jiné odborné dermatologické vyšetření.

Šupinatá, mastná nebo aknózní pokožka - to je jen malý výčet toho, jak se může pleť projevovat a ukazovat nám tím, že něco není v pořádku.

Nemusíte hned vyhazovat veškerou kosmetiku a zuřivě nakupovat nové přípravky. Někdy stačí jen změnit některé návyky a vaše pleť se vrátí znovu do normálu.

Představujeme vám 4 nejzásadnější problémy spojené s pletí a rovnou i způsoby, jak je léčit a pro příště se jim vyvarovat:

  • Oblast kolem vašich očí je nezvykle suchá a šupinatá

To je znamení, že nepijete dostatečné množství vody. Dehydratace organismu způsobuje vrásky a nepříjemné pnutí pokožky, a to zejména citlivé místa kolem očí. Naštěstí se tomu dá jednoduše předejít: pijte dostatek vody denně, alespoň 5 velkých sklenic, a vaše kůže se vám odvděčí tím, že bude hebká a svěží.

  • Vaše čelo je mastnější než obvykle

Moc vaši pleť čistíte. Ano, skutečně se to může stát. I během těch nejteplejších měsíců (a už vůbec ne po zbytek roku) není dobré čistit pokožku až příliš často. Mytí více než jednou denně totiž pokožku zbaví všech olejů, a to i těch dobrých. Paradoxně poté pokožka začne produkovat o to větší množství olejů, aby se vypořádala s jejich ztrátou. Proto se snažte pokožku mýt ráno obyčejnou vodou a večer jen nedráždivou pleťovou vodou.

  • Máte akné kolem vašich úst

To znamená, že si příliš saháte na obličej. Co se může zdát být neškodným zvykem, může ve skutečnosti být důvodem, proč se vám kolem rtů vytvořilo tolik pupínků. A v tom horším případě to může vést až k bakteriální infekci. Příště, až se načapáte, že si bezdůvodně saháte na bradu, zkuste si vzpomenout na ty bankovky a mince, které jste si tou samou rukou dávala do peněženky. A také na to, kolik lidí na ně sáhlo před vámi...

  • Vaše tváře jsou na omak suché a kůže nezvykle pne

Může to být mj. znakem špatného ovzduší kolem vás. Delší pobyt ve městě dokáže z vaší pokožky udělat doslova brusný papír. A jak tomu zabránit? Předtím, než jdete ven, aplikujte na obličej denní sérum bohaté na antioxidanty a navrch krém s UV filtrem. Večer si poté obličej pečlivě umyjte.

připravila: Martina Hrušková

reklama

Související témata: akné , suchá pleť , problémy s pletí , mastná pleť , pleť s akné

reklama

Přečtěte si také

reklama