5 druhů potravin, které tlumí mozek

Cítíte se po některých jídlech extrémně ospalí nebo bez nápadu? Není divu, vždyť se krmíme utlumovači mozku, kudy chodíme.

učná jídla

Tělo se při trávení nadměrně tučného jídla namáhá tolik, že už mu nezbývá žádná energie navíc. Mozek vyšle organismu jasný příkaz – zalehnout a trávit!

Alkohol

Alkohol uspává, ve velkém množství dokonce ničí neurony. Zvyšuje pravděpodobnost zapomínání. Příkladem může být ono známé „okno“ po alkoholovém excesu. Pokud chcete mít jasné myšlení, rozhodně si nenalévejte.

Sladká jídla

Strava bohatá na rafinované cukry způsobuje neurologické problémy, potíže s pamětí, a ovlivňuje schopnost učit se. Velké množství rafinovaného cukru způsobuje depresi.

Slaná jídla

Výrazně slaná jídla zvyšují krevní tlak a mají vliv na rozpoznávací schopnosti. V mozku podle vědců vyvolávají podobnou reakci jako opiáty.

Bílé pečivo

Jde o potraviny s vysokým glykemickým indexem, které způsobují rychlý vzestup a pak sestup hladin cukru. To má vliv na schopnost soustředit se. Cítíme se unavení a rozmrzelí.

-red-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.