Zdraví a nemoci

4. prosince 2015 04:45

Lucie Průchová

5 zásadních důvodů, proč spát zcela nazí!

5 zásadních důvodů, proč spát zcela nazí!

Lidé často nemají dost cenných informací o tom, co prospívá našemu zdraví. Ta, kterou vám chceme představit, se týká spaní a objasňuje, proč zalézat do peřin tak, jak jsme byli stvořeni.

Nedávným průzkumem se zjistilo, že je mezi námi pouze 12 % lidí, kteří usínají nazí. Ale to je věčná škoda! Nejenže noční nahota je velice příjemná, je také dobrá pro zdraví. Zde je pět důvodů, proč nechat své pyžamo dnes večer ležet ladem.

Budete lépe a kvalitněji spát

Vaše tělesná teplota klesá, když tvrdě usnete, a stoupá, když se probouzíte. Oděv ale tomuto přirozenému kolísání teploty brání. Nošením pyžama můžete tento cyklus narušit a tím si rozhodíte i spánkový cyklus. Přerušení přirozeného poklesu tělesné teploty přímo souvisí s nespavostí. Vaše tělo prostě potřebuje vychladnout, aby se vám dobře spalo.

Spálíte více tuků

To, že v klidu spíte celou noc a vaše tělo opravdu odpočívá, pořádně zapojí váš metabolismus. Vědci zjistili, že když spíte neoblečeni a v chladné místnosti, má tělo až dvojnásobnou potřebu vytvářet více tepla a to znamená, že aby vás zahřálo, vydává energii navíc. Vy spíte a tělo za vás hubne. :-)

Muži chrání svá varlata

Spaním ve spodním prádle se zvyšuje pravděpodobnost, že dostanete infekci v nejhorším možném místě, které si chlap na svém těle dokáže představit. Vaše trenýrky udržují teplo a vlhkost – a bakteriím, jak je známo, se velice dobře daří v teplém, vlhkém prostředí. To přispívá k vyšší pravděpodobnosti, že se objeví ekzémy nebo podrážděná pokožka. Odložte si tedy před spaním, ať vám to tam dole může pěkně „dýchat“.

A opět muži… Zkvalitňování sperma

Šourek musí mít správnou teplotu, aby mohl optimalizovat produkci spermií. Když jsou varlata příliš teplá, kvalita spermií trpí, jak se ukázalo ve finské studii, která testovala sperma mužů, kteří navštěvovali saunu. Dokonce i těsné spodní prádlo může být důvodem zvýšení teploty šourku nad optimální úroveň. Takže v zájmu vašich budoucích dětí… Spodky dolů a dobrou noc!

Budete si blíže se svými partnery

Tělesný kontakt s jinou osobou spouští v mozku uvolňování hormonu zvaného oxytocin (jinak také hormon lásky, věrnosti a důvěry). Ten snižuje stres, zvyšuje sexuální touhu a vy pak cítíte silnější vazbu ke svému partnerovi. A pojďme si nalít čistého vína – když se k sobě nazí v posteli přitulíte, vede to často k příjemné činnosti... Tak si tulení užijte!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 6. 2023

Berani, můžete očekávat, že váš den bude trochu rozkolísaný. Kdybyste byli olympijským sportovcem, dnes byste stáli na startovní čáře a přemýšleli, zda jste dostatečně trénovali, abyste podali špičkový výkon. Máte natrénováno? Zvládnete to? Na pořadu dne budou jistě otázky týkající se vašich materiálních zdrojů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.