Zdraví a nemoci

29. února 2016 04:45

Lucie Průchová

5 zvyků, kterými škodíte svým ňadrům

5 zvyků, kterými škodíte svým ňadrům

Ňadra hrají v naší společnosti velkou roli, ženám dodávají sebevědomí, pro muže jsou zase známkou ženského sex-appealu. Není tedy divu, že je každá žena chce mít co nejpěknější.

Jenomže prsa se mění, stopy zanechává těhotenství i kojení, nesporný vliv má gravitace. S přibývajícím věkem tělo ztrácí kolagen, pokožka i pojivové tkáně pod kůží nejsou tak elastické jako dřív. Povislá prsa mohou být i otázkou genetiky, takže pokud vaše matka prsa pevná neměla, vy o ně také přijdete. Bohužel.

Vědci zjistili, že prsní tkáň stárne o dva až tři roky rychleji než zbytek těla a že její stav závisí i na našem chování. Jsou každodenní zvyky, které zhoršují přirozené stárnutí. Odhalte je a zbavte se jich, aby vaše ňadra vypadala dobře co nejlépe.

Jojo efekt

Pokud se vaše váha pohybuje v rozmezí několika kilo, můžete zůstat v klidu. Váhový rozdíl pěti kil na poprsí žádné škody nenapáchá. Ale když přiberete 15 kilo, pak je zase shodíte, a tak pořád dokola, zanechá to na vás nepřehlédnutelné stopy. „Prsní tkáň bude postupně ochabovat a ztrácet elasticitu, až nakonec bude vypadat jako staré punčochy. Tak vytahaná bude,“ varuje prsní chirurg a prezident Americké společnosti pro estetickou plastickou chirurgii Michael Edwards.

Kouření

Dokonce i prsa nesou následky, pokud holdujete nikotinu. „Je jedno, jak málo kouříte. I jedna cigareta denně způsobí, že se vaše pokožka oslabuje a rychleji stárne, protože se zhoršuje její prokrvení,“ tvrdí Edwards.

Vynechávání opalovacího krému

Jistě už jste slyšela, že když často vycházíte na slunce bez opalovacího krému, budete mít brzy obličej plný vrásek. To stejné platí i o vašem dekoltu. „UV záření způsobuje předčasné vrásky, protože snižuje množství kolagenu v kůži a poškozuje kůži,“ radí chirurg, který důsledně doporučuje používat krém s vysokým ochranným faktorem a nevycházet na slunce bez jeho aplikace.

Špatná podprsenka

Podle průzkumů až 90 procent žen nosí špatnou podprsenku. To je neuvěřitelné číslo, když si uvědomíte, jak moc je tato část dámského prádla důležitá. Když chodíte v podprsence, která neposkytuje dostatečnou oporu, nebo při cvičení nepoužíváte sportovní podprsenku, vhodnou pro váš typ ňader a druh sportu, velmi ohrožujete jejich pevnost.

„Čím víc se prsa pohybují, a je jedno, zda nahoru a dolů či ze strany na stranu, tím více namáháte kůži, která ztrácí pružnost,“ vysvětluje Edwards. Zastavte v obchodě s prádlem a požádejte prodavačku, aby vám pomohla s výběrem té správné podprsenky, která udrží vaše prsa déle v kondici.

Náročné tréninky

Vědci ještě nenašli stoprocentní odpovědi, ale někteří tvrdí, že náročné tréninky a opakující se pohyb způsobují odbourávání prsního kolagenu. Na cvičení nerezignujte, spíš vyberte vhodný typ pohybu pro svou postavu a nezapomínejte na vhodné spodní prádlo.

Nezapomínejte na kolagen.

Je to bílkovina, která přirozeně určuje tvar a další vlastnosti kožní tkáně, udržuje pokožku silnou a pružnou. Za pokles kolagenu v našem těle je zodpovědné kromě stárnutí také zrychlený styl života, stres, nedostatek odpočinku, kouření, alkohol a nadměrná expozice na slunci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.