Zdraví a nemoci

4. června 2017 10:00

Martina Čerňanská

5 zvyků, o kterých si myslíte, že jsou zdraví prospěšné, ale ve skutečnosti nejsou

5 zvyků, o kterých si myslíte, že jsou zdraví prospěšné, ale ve skutečnosti nejsou

Všichni máme nějaké zvyky, o kterých si myslíme, že dělají s naším zdravím a postavou zázraky. A zatímco některé z nich jako například omývání ovoce nebo pravidelné cvičení jsou bezpochyby důležité, ostatní nejsou tak skvělé, jak si myslíte. Přečtěte si následujících 5 zvyků, se kterými můžete přestat ještě dnes, a to bez jakýchkoliv následků.

Nízkotučné produkty

Stejně jako cukr a bílkoviny, tak naše tělo potřebuje tuk. Výměnou obyčejného jogurtu za nízkotučný tedy není nejlepším způsobem, jak snížit denní příjem kalorií. Dokonce některé nízkotučné produkty kompenzují nedostatek tuku vyšším obsahem cukru, což je ještě nezdravější než nízký obsah tuku.

Neužívání mikrovlných troub

Někteří lidé věří, že ohřátím pokrmů v mikrovlce ztratí jídlo důležité živiny, které obsahuje. Pravdou však je, že tyto živiny by pokrm ztratil, i kdyby jste jej ohřáli v troubě nebo na pánvi. Dokonce některé živiny jako například vitamin C se lépe v pokrmu udrží, pokud jej ohřejete v mikrovlnce, a to díky rychlosti, se kterou vám mikrovlnka pokrm dokáže ohřát.

Multivitaminové doplňky

Tím, že spolknete multivitamin nesnižujete nijak významně možnost, že onemocníte, a nemají ani žádný pozitivní vliv na vaší paměť nebo produktivitu. Několik studií v Americe prokázalo, že na zdraví mají dokonce i negativní vliv, pokud to s nimi přeháníte. Takže pokud můžete, zkuste je vyměnit za mísu zeleniny, určitě vám to prospěje.

Užívání antibakteriálního gelu na ruce, ve kterém není alkohol

Antibakteriální gely opravdu mohou z rukou odstranit mnoho bakterií, to však platí jen v případě, že obsahují min. 60 % alkoholu. Pokud ho obsahují méně, nejsou schopné vás zbavit všech mikroorganismů, které jsou na vašich rukou a mají tím pádem nulový efekt.

Organické a bio produkty

Ve většině zemí neexistuje žádný zákon, který by udával kritéria, dle kterých by se produkty označené “bio” musely řídit. Občas je to tedy spíš marketingový tah než opravdová známka kvality. Některé bio produkty pro vás tedy nebudou o nic lepší než zelenina nebo ovoce ze supermarketu.

Sdílejte článek
Štítky Amerika pokrm živina

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.