Zdraví a nemoci

12. června 2016 04:15

Martina Čerňanská

6 důvodů, proč se může zpozdit menstruace (mimo těhotenství)

6 důvodů, proč se může zpozdit menstruace (mimo těhotenství)

Cvičení

Nepřeháníte to náhodou se cvičením? Pokud tělu nakládáte příliš, přestane menstruovat. Příroda to má dobře zařízené - ví, těhotenství je náročné a při velké fyzické námaze by se plod nemusel dobře uchytit.

Velké váhové výkyvy

Pokud jste v poslední rychle zhubla nebo naopak prudce kila nabrala, menstruace se může na nějakou dobu ztratit. Žádné velké výkyvy tělu jednoduše neprospívají.

Stres

Stres je jeden z důvodů mnoha nemocí a také vynechání menstruace. Takže nepanikařte, ale zamyslete nad svým životním stylem. Opravdu vám ta práce nebo nefungující vztah stojí za to?

Změna životního stylu

Nestěhovala jste se? Neměnila práci? Nebo nemáte za sebou delší dovolenou? I tyto poměrně běžné životní změny mohou způsobit vynechání vaší menstruace. Nebojte se, v tomto případě se ve většině případů cyklus sám po měsící až dvou upraví.

Nemoc

Změnu vašeho biorytmu může způsobit i nemoc nebo některé léky. V tomto případě je ovšem důležité, vše konzultovat s lékařem.

Přechod

Pokud je vám více jak 40 let, měly byste počítat i s touto variantou. U každého menopauza přichází v jiném věku a hlavně se jedná o dlouhodobý proces. Menstruace může jednou vynechat a postupně začne vynechávat častěji a častěji až nakonec nepřijde už nikdy. Berte to pozitivně - dny, kdy probíhá menstruace nepatří mezi ty nejzábavnější, no ne?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.