zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

7 problémů, s nimiž si banány poradí lépe než prášky

7 problémů, s nimiž si banány poradí lépe než prášky
Autor: thinkstock.com 7 problémů, s nimiž si banány poradí lépe než prášky
cernanm , Vydáno: 26.08.2018
Banány by měl do svého jídelníčku zařadit každý. Pomůžou vám totiž mnohdy lépe než prášky.

reklama

Naštěstí jsou dávno pryč ty doby, kdy banány nebyly k sehnání a když už se někdě objevily, stály se na ně neuvěřitelné fronty.

Banány sežente po celý rok prakticky na každém rohu, a pokud je pravidelně nekupujete, rozhodně byste měli začít.

Obsahují přírodní cukry dodávající rychle velké množství energie a také velké množství vlákniny. Přes svou kaloričnost jsou banány prokázaným pomocníkem při řadě problémů:

  1. Vysoký tlak: Mnoha lidem trpícím vysokým tlakem se nedostává draslíku. Naopak solí se v jejich těle zadržuje nadbytek. Draslík váže soli a pomáhá je z organismu odstraňovat. Bohatým zdrojem draslíku jsou právě banány. Průměrný obsah ve 100 g banánu: 400 mg.
  2. Snížení stresu: Banán je právem pokládán za „antistresové“ ovoce. Obsahuje nezbytné vitamíny a stopové prvky ovlivňující látkovou výměnu a také úroveň stimulátorů stresu v organismu (viz také bod 6).
  3. Zlepšení zraku: Banány obsahují karoten působící jako provitamín A, který má velký význam pro zdravý zrak. Obsah karotenu ve 100 g banánu: 0, 021 mg.
  4. Zácpa a nadýmání: Banány obsahují pektin. Kromě snižování hladiny cholesterolu a schopnosti vázat těžké kovy a odvádět je z organismu působí pektin jako probiotikum stimulující trávicí proces. Působí proti vzniku nadýmání a má lehce projímavý účinek.
  5. Premenstruační syndrom: Banány jsou zdrojem vitamínu B6 (0,29 mg ve 100 g ovoce), nezbytného pro funkci řadu enzymů. Mezi jiným tak pozitivně působí ve smyslu snížení premenstruačního napětí.
  6. Deprese: Banány obsahují aminokyselinu tryptofan. Jedním z derivátů tryptofanu je serotonin, který se v centrální nervové soustavě podílí především na vzniku nálad. Jeho snížené množství vede k podrážděnosti a ke stavům smutku. Dva banány denně vám tedy rozhodně nemohou uškodit!
  7. Hubnutí: Banán je sladké ovoce, přitom ale může být součástí jakékoli diety. Obsahuje mnoho ve vodě rozpustné vlákniny. Když se vlákna dostanou do trávicího traktu, nasáknou vodou a vytvářejí pocit plnosti. Cítíte se syti dříve a déle.

zdroj: prokondici.cz

reklama

Související témata: banány , zdraví a banány

reklama

Přečtěte si také

reklama