zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

7 zeleninových šťáv proti 7 neduhům

1/7: Mrkvovou šťávou účinně na cholesterol
šťáva mrkev

Přítomnost draslíku a hořčíku v mrkvové šťávě pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Zároveň také normalizuje vysoký krevní tlak a hladinu cukru v krvi. Proto by lidé s diabetem a vysokým krevním tlakem měli konzumovat mrkvové šťávy pravidelně.

 

 

 

 

2/7: Zeštíhlující nápoj
šťáva hubnoucí

Rozmixujte kousek kapusty, okurky, pár lístků špenátu a zeleného salátu. Následně tuto směs zřeďte vodou a můžete začít konzumovat. Tato šťáva napomáhá spalovat tuk v oblasti pasu a stehen. Doporučuje se pít ji hned po ránu na lačný žaludek. Pozitivní výsledky uvidíte zhruba za měsíc.

3/7: Na stres pomocí salátu a okurky
šťáva okurka

Může to znít zvláštně, ale zeleninová šťáva pomáhá i od úzkosti a stresu. Konkrétně se jedná o mix salátu a okurky. Rozmixujte tyto zelené pochoutky a přidejte podle chuti i drcený led, Příjemně se osvěžíte, krásně si zklidníte nervy a zlepšíte náladu.

 

4/7: Džus proti padání vlasů
Šťáva řeřicha

Snad každý z nás zažil období, kdy měl pocit, že nadměrně ztrácí vlasy. Pokud tento stav u vás přetrvává, nebo znáte někoho, kdo má podobný problém, zkuste řeřichu. Postačí vám cca 500 gramů. Získejte z ní šťávu, v níž si smočte vlasy a současně si jí lehce vmasírujte do pokožky hlavy. Nechte působit zhruba čtvrt hodiny a poté opláchněte teplou vodou.

5/7: Zelím a červenou paprikou proti stárnutí
šťáva paprika

Co se vám vybaví jako první příznaky stárnutí? Zajisté vrásky, pigmentové skvrny a také otupělost. Chcete-li tento proces oddálit, pijte po dobu tří týdnů zázračný elixír - rozmixujte kousek zelí, mrkve a červené papriky a nápoj dolijte vodou.

6/7: Kapusta a zelené hrozny pro zdravé kosti
šťáva kapusta

„Fresh“ z rozmixované kapusty, ke které přidáte i kuličky zeleného hroznového vína, je bohatý na železo a vitamín K. Prospívá proto krevnímu oběhu a zároveň poskytuje skvělou výživu pro naše kosti. Doporučuje se konzumovat obzvlášť v průběhu menstruace či těhotenství.

7/7: Řepou proti kyselině močové
šťáva řepa

Řepa, mrkev a okurky jsou ideální kombinací pro přípravu zeleninové šťávy, která snižuje bolest a záněty v důsledku působení kyseliny močové. Jakmile totiž v krvi stoupá množství této sloučeniny, její krystaly nahromaděné v kloubech způsobují zarudnutí, zánět, svědění a nepříjemnou bolest.

reklama