7 zeleninových šťáv proti 7 neduhům

7 zeleninových šťáv proti 7 neduhům

Čerstvé šťávy z ovoce, takzvané freshe, jsou velmi oblíbené. Ještě lepší jsou ale ty zeleninové, které dokonce nám pomáhají řešit různé neduhy. Dá se říci, že mají léčivé účinky. Jejich kombinace pomáhají tělu využít všechny nutriční výhody, poskytují bohatou a vyváženou stravu a zmírňují příznaky většiny chorob. Fytochemikálie a vitamíny obsažené v zeleninových šťávách také pomáhají chránit před některými chronickými onemocněními. Jen je třeba drink vypít ideálně do čtvrt hodiny po tom, co byl připraven. Za více než půl hodiny už nebude tak dobrý a může klesnout i jeho nutriční hodnota.To samé platí i v případě, že šťávu použijete třeba jako zábal na vlasy.

Mrkvovou šťávou účinně na cholesterol

Přítomnost draslíku a hořčíku v mrkvové šťávě pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Zároveň také normalizuje vysoký krevní tlak a hladinu cukru v krvi. Proto by lidé s diabetem a vysokým krevním tlakem měli konzumovat mrkvové šťávy pravidelně.

Zeštíhlující nápoj

Rozmixujte kousek kapusty, okurky, pár lístků špenátu a zeleného salátu. Následně tuto směs zřeďte vodou a můžete začít konzumovat. Tato šťáva napomáhá spalovat tuk v oblasti pasu a stehen. Doporučuje se pít ji hned po ránu na lačný žaludek. Pozitivní výsledky uvidíte zhruba za měsíc.

Na stres pomocí salátu a okurky

Může to znít zvláštně, ale zeleninová šťáva pomáhá i od úzkosti a stresu. Konkrétně se jedná o mix salátu a okurky. Rozmixujte tyto zelené pochoutky a přidejte podle chuti i drcený led, Příjemně se osvěžíte, krásně si zklidníte nervy a zlepšíte náladu.

Džus proti padání vlasů

Snad každý z nás zažil období, kdy měl pocit, že nadměrně ztrácí vlasy. Pokud tento stav u vás přetrvává, nebo znáte někoho, kdo má podobný problém, zkuste řeřichu. Postačí vám cca 500 gramů. Získejte z ní šťávu, v níž si smočte vlasy a současně si jí lehce vmasírujte do pokožky hlavy. Nechte působit zhruba čtvrt hodiny a poté opláchněte teplou vodou.

Zelím a červenou paprikou proti stárnutí

Co se vám vybaví jako první příznaky stárnutí? Zajisté vrásky, pigmentové skvrny a také otupělost. Chcete-li tento proces oddálit, pijte po dobu tří týdnů zázračný elixír - rozmixujte kousek zelí, mrkve a červené papriky a nápoj dolijte vodou.

Kapusta a zelené hrozny pro zdravé kosti

„Fresh“ z rozmixované kapusty, ke které přidáte i kuličky zeleného hroznového vína, je bohatý na železo a vitamín K. Prospívá proto krevnímu oběhu a zároveň poskytuje skvělou výživu pro naše kosti. Doporučuje se konzumovat obzvlášť v průběhu menstruace či těhotenství.

Řepou proti kyselině močové

Řepa, mrkev a okurky jsou ideální kombinací pro přípravu zeleninové šťávy, která snižuje bolest a záněty v důsledku působení kyseliny močové. Jakmile totiž v krvi stoupá množství této sloučeniny, její krystaly nahromaděné v kloubech způsobují zarudnutí, zánět, svědění a nepříjemnou bolest.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.