zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

8 domácích léků na kůži spálenou od sluníčka

1/5: Med
spálená kůže med

Jako lék na spálenou kůži ho používali už ve starém Egyptě. Studie potvrzují, že med funguje dokonce lépe, než některé speciální krémy – účinkuje rychleji a mírní bolest.

2/5: Okurky
spálená kůže okurky

Tahle zelenina má především chladivý efekt, ale také obsahuje draslík a hořčík, dva minerály prospěšné kůži. Přiložte na postižená místa plátky čerstvé okurky nebo oloupanou okurku nastrouhejte a použijte ji jako obklad (můžete ji ještě smíchat s bílým jogurtem).

3/5: Hlávkový salát
spálená kůže salát

Nejenže je dobrý k jídlu, ale také dokáže tišit bolest. Povařte listy krátce ve vodě, přeceďte, odvar nechte vychladnout a dejte do lednice. Studeným odvarem pak potírejte pomocí vatových tamponů spálenou kůži.

4/5: Jahody
spálená kůže jahody

Stejně jako zelený čaj obsahují tanin, který dokáže zmírnit pálení. Udělejte si z nich obklad. Rozmačkejte hrnek jahod, potřete jimi postižená místa a nechte několik minut působit. Pak jahody smyjte čistou vodou.

5/5: Vinný ocet
pž vinný ocet

Kyselina octová je účinným prostředkem na zmírnění bolesti, svědění a záněty. Až se budete večer koupat, napusťte si vanu ne moc horkou vodou, nalijte do ní hrnek vinného octa a ponořte se do ní. Vinný ocet funguje i jako přírodní aspirin. Opatrně prsty vklepejte trochu bílého vinného octa na postižené místo a bolest by měla přestat.

 

 

reklama