8 míst, kde na vás doma číhá nepříjemná alergie

8 míst, kde na vás doma číhá nepříjemná alergie

Váš domov by měl být oázou klidu a míru. Skutečnost je ale taková, že právě tady může být příčina vašeho trápení. Tedy pokud trpíte na alergii.

Okna

Nesprávně utěsněná okna mohou vesele propouštět pyly zvenčí. Kolem oken se také velice ráda usazuje plíseň, jejíž spóry jsou vysoce dráždivé i pro jinak nealergického člověka.

Koberec

Usazuje se tam nejvíc prachu a je to přímo lapačka nečistot. Alergici a koberce k sobě vůbec nepatří.

Místa pod nábytkem

Myslíte si, že máte doma krásně čisto, ale pravdou je, že pod gauč nebo knihovnu asi moc často nezabrousíte…

Zvířecí miláčci

Nejsilnějším zvířecím alergenem není srst, nýbrž sliny. Dejte proto pozor při manipulaci se žrádlem nebo miskou vašeho mazlíčka.

Sprchový závěs

Plísně si ve vlhku a teple přímo libují. Stačí si k němu „přivonět“ a ucítíte pach plísně.

Postel

Naše postel je asi největším rejdištěm roztočů a dalších alergenů. Pravidelně ji převlékejte, perte na vyvářku a lůžkoviny vybírejte z nealergenních látek.

Polstrované pohovky a křesla

Nedají se dost dobře čistit, hromadí se v nich prach a další nečistoty. Vsaďte raději na koženkovou omyvatelnou sedací soupravu.

Botník

Jestliže trpíte zlozvykem, že strkáte ještě mokré botky z venku nebo upocené po celodenním nošení do poličky, pak vězte, že necháváte plísně pěkně bujet… Navíc určitě nechodíte venku pořád jenom po kobercích a občas do něčeho šlápnete.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.