zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

8 neobvyklých triků, které vás zbaví různých bolestí a nepříjemností

1/8: Zbavte se bolesti zubů
neobvyklé triky bolest zubů

Pokud máte citlivé zuby, tento užitečný trik vám doslova změní život. Jakmile vás začnou bolet, dejte si na vrchní stranu ruky (tedy opačnou, než je dlaň) led . Konkrétně potírejte ledem oblast, která spojuje ukazováček a palec, kde najdete mnoho nervových drah přenášejících bolestivé signály z obličeje a rukou do mozku. Chladná teplota tyto zprávy blokuje, proto se do mozku nedostanou a bolest se nedostaví. A když ano, tak v mnohem menší míře.

2/8: „Zchlaďte“ si nervy
neobvyklé triky stres

Jestliže jste ve stresu a pořádně nevíte, jak se uklidnit, jak relaxovat, omyjte si obličej ledovou vodou. Kombinace zádrže dechu a ledové vody působí na váš mozek tak, že začne reagovat na tzv. potápějící reflex savců. Díky tomu začne tělo účinněji využívat kyslík, což člověka velmi uklidní. Jestliže si nechcete rozmazat řasenku, mělo by vám k uvolnění a relaxaci postačit i pití studené vody.

 

3/8: Zbavte se ucpaného nosu
neobvyklé triky ucpaný nos

Zahleněný nos není nic, na co by se umíralo, ale dokáže pořádně potrápit. Už třeba jen proto, že necítíte, co jíte, nemluvě o problematickém dýchání. Zkuste střídavě tlačit jazykem na horní patro a jedním prstem proti obočí (na obou stranách). Působíte tak na radličnou kost (tvoří část nosní přepážky), což má za následek uvolnění hlenu. Zhruba po dvaceti vteřinách se zase budete moci zhluboka nadechnout. Od této chvíle je ucpaný nos minulostí.

4/8: Zbavte se hned migrény
neobvyklé triky bolest hlavy

Na léčbu bolesti způsobené migrénou už nepotřebujete drahé a návykové léky! Vyzkoušejte starověkou techniku založenou na využití tlakových bodů, které pomáhají ulevit od bolesti hlavy. K tomu použijete váš palec a ukazováček jedné ruky, abyste mohli stisknout oblast mezi palcem a ukazováčkem na druhé ruce. Stisk držte na každé straně 2 minuty a lehce oběma prsty vytvářejte jemný krouživý pohyb. Dochází tak k odblokování energie a zároveň se uvolní průtok krve z hlavy a krku.

5/8: Rozlučte se s nervozitou
neobvyklé triky nervozita

Jste už oblečení a připravení na váš velký den, ale ouha – začnete pociťovat motýly v žaludku značící velkou nervozitu. Na nic jiného už nemůžete myslet. Známe ale něco, co vás během několika vteřin uklidní a nejsou to žádné prášky. Zkuste si pár sekund foukat na palec. Může to znít divně, nicméně tím regulujete dýchání a zároveň ovládáte tzv. bloudivý nerv, který pomáhá zpomalit tepovou frekvenci. Slunce v duši :-)

6/8: Buďte stateční, když vám berou krev
neobvyklé triky krev

Jestli vás děsí okamžik, kdy vám sestra zabodne jehlu do žíly, zkuste v tu chvíli lehce zakašlat. Zaměstnáte tak své vědomí a nebudete myslet na bolest. Jen předtím varujte sestru, abyste ji tím nevyděsili, a ona vám v úleku nezabodla jehlu někam, kam by nechtěla ona a už vůbec ne vy.

7/8: Jak uklidnit škrábání v krku
neobvyklé triky bolest v krku

Horký čaj a voda se solí coby kloktadlo sice mohou poskytnout dočasnou úlevu, ale když nás škrábe v krku, dalo by se říci, že na to téměř nic nefunguje. Přesto nám odborníci doporučují jednu prostou „vychytávku“ – poškrábat si ucho. Jakmile jsou totiž stimulovány nervy ucha, vytváří tím v krku reflexy, které mohou způsobovat svalové křeče. A právě tyto křeče dokáží zmírnit nepříjemné škrábání.

8/8: Jak na jizvy po popáleninách
neobvyklé triky popáleniny

Místo toho, abyste popálené místo začali hned ledovat, zkuste postiženou oblast jemně stisknout bříšky prstů. Tím se kůži vrátí o něco pomaleji a pěkně pozvolna původní tělesná teplota, což sníží pravděpodobnost vzniku bolavých puchýřů. Vaše pokožka se bude léčit přirozeně a navíc bude bez viditelných jizev.

 

-šp-

reklama