zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

9 léků na kůži spálenou od sluníčka, které najdete doma

1/9: Okurky
pž okurka

Tahle zelenina má především chladivý efekt, ale také obsahuje draslík a hořčík, dva minerály prospěšné kůži. Přiložte na postižená místa plátky čerstvé okurky nebo oloupanou okurku nastrouhejte a použijte ji jako obklad (můžete ji ještě smíchat s bílým jogurtem).

2/9: Brambory
pž brambory

Určitě víte, že brambory obsahují škrob. A právě ten vám pomůže. Nakrájejte syrovou bramboru na plátky a potírejte jimi opatrně postižená místa. Nebo bramboru nastrouhejte a udělejte si z ní obklad.

3/9: Med
pž med

Jako lék na spálenou kůži ho používali už ve starém Egyptě. Studie potvrzují, že med funguje dokonce lépe, než některé speciální krémy – účinkuje rychleji a mírní bolest.

4/9: Zelený čaj
pž zelený čaj

Zelený čaj obsahuje tanin, který má antivirové a antioxidační účinky. Vezměte pár sáčků zeleného čaje a nechte je vylouhovat v hrnku studené vody. Můžete použít buď samotné sáčky jako obklad nebo spálenou kůži potírat získaným čajovým extraktem. Je také potvrzené, že k ochraně před sluníčkem přispívá pití dvou šálků zeleného čaje denně.

5/9: Aloe vera
pž aloe vera

Jeden z nejlepších přírodních prostředků na zhojení kůže. Obsahuje biologicky aktivní cukry, které urychlují proces hojení. Nejlepší je použít čerstvý gel přímo z rostliny, který zmírní pálení a začervenání. Odřízněte vždy kousek listu a hustým gelem, který se objeví na řezu, potírejte pětkrát denně postižená místa.

 

6/9: Hlávkový salát
pž hlávkový salát

Nejenže je dobrý k jídlu, ale také dokáže tišit bolest. Povařte listy krátce ve vodě, přeceďte, odvar nechte vychladnout a dejte do lednice. Studeným odvarem pak potírejte pomocí vatových tamponů spálenou kůži.

7/9: Jahody
pž jahody

Stejně jako zelený čaj obsahují tanin, který dokáže zmírnit pálení. Udělejte si z nich obklad. Rozmačkejte hrnek jahod, potřete jimi postižená místa a nechte několik minut působit. Pak jahody smyjte čistou vodou.

8/9: Vinný ocet
pž vinný ocet

Kyselina octová je účinným prostředkem na zmírnění bolesti, svědění a záněty. Až se budete večer koupat, napusťte si vanu ne moc horkou vodou, nalijte do ní hrnek vinného octa a ponořte se do ní. Vinný ocet funguje i jako přírodní aspirin. Opatrně prsty vklepejte trochu bílého vinného octa na postižené místo a bolest by měla přestat.

 

 

9/9: Měsíček
pž měsíček

Měsíček je oblíbená léčivka, která se používá i na spáleniny, včetně těch od sluníčka, ze kterých doslova vysaje horkost. Jestli vám taky kvete na zahradě, natrhejte si pár květů, naložte je na dva dny do oleje a pak použijte. Nebo z květů vymačkejte šťávu a tou pak postižená místa potírejte, případně si kupte na ošetření dobrou měsíčkovou mast.

reklama