zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

9 zdravotních trablů, které by ženy neměly přehlížet

1/9: Extrémní únava
Extrémní únava

I kdyby vám zbývala ještě hromada práce, vyčerpání není nic, nad čím byste měla jen tak mávnout rukou. Proč? Nezvladatelná únava může poukazovat na vícero chorob včetně deprese, potíží se štítnou žlázou, cukrovky, ale třeba i rakoviny nebo srdečního selhání. Jakmile vás tedy trápí únava a nemůžete energii znovu načerpat, ať děláte, co děláte (tedy spánkem, cvičením ani zdravou stravou), objednejte se k lékaři.

2/9: Bolest břicha
Bolest břicha

Mírné pobolívání žaludku či střev sem tam zažije každý a většinou opravdu nejde o nic vážného. Pokud vás ovšem bolesti trápí dlouhodobě, nebo se nemůžete zbavit pocitu nadmutého břicha, může už jít do tuhého. I když se tak může projevovat i jen dietní chyba, stejně tak to může být zánět slepého střeva, žaludeční vřed nebo onemocnění žlučníku. Jakmile se tedy nemůžete bolesti břicha zbavit (a obzvlášť pokud vás pobolívá stále na tom stejném místě), kontaktujte odborníka a své potíže s ním proberte.

3/9: Bolest na hrudi
Bolest na hrudi

Kdykoliv cítíte tlak nebo bolest na hrudi, neměla byste to brát na lehkou váhu. Přestože nemusí jít hned o infarkt (ostatně ten se u žen většinou bolestí na hrudi vůbec neprojevuje), může vám lékař následně diagnostikovat ischemickou chorobu srdeční nebo anginu pectoris.

 

 

4/9: Bušení srdce
Bušení srdce

Když se vám rozbuší srdce ve chvíli, kdy do dveří vstoupí váš partner, je to v naprostém pořádku. Je to dokonce žádoucí! Ale pokud se tak stane jen tak, bez jakékoliv zjevné příčiny, mohlo by už jít o zdravotní problém. Bušení srdce můžou způsobovat i kofein, nedostatečné okysličení krve, případně hypertyeróza (zvýšená činnost štítné žlázy). Zavolejte si raději k lékaři a nechte si srdce vyšetřit.

5/9: Bolestivý sex
Bolestivý sex

Jakmile vás milování bolí, mějte se na pozoru. Vaše tělo se vám zřejmě snaží něco naznačit. Ať už jde o některý z řady gynekologických problémů (například vaginální infekci), hormonální změny nebo třeba endometriózu. Pokud vám tedy pohlavní styk není příjemný nebo je dokonce bolestivý, řešte to.

6/9: Pekelná bolest hlavy
Pekelná bolest hlavy

Bolestí hlavy můžete odskákat náročný den v práci nebo hlasité výlevy svých dětí, ovšem pokud nepříjemné pocity neustávají nebo se dokonce zhoršují, je na místě návštěva lékaře. Pravděpodobně půjde „jen“ o migrénu - těžkou bolest hlavy spojenou se světloplachostí, nevolností či citlivostí na hluk. Někdy ale může bolest hlavy poukazovat také na mrtvici, infekci v mozku, nádor nebo aneurysma. Pokud už bolestí skoro lezete po zdi, určitě neváhejte a vydejte se k lékaři pro radu a pomoc.

7/9: Bulka v prsu
Bulka v prsu

Jakmile si nahmatáte v prsu bulku, je zcela přirozené, že vás jako první napadne rakovina. Hned se ale neděste toho nejhoršího, může jít jen o cystu nebo benigní útvar. Nicméně není na co čekat, ihned se vydejte k lékaři.

 

 

8/9: Dušnost
Dušnost

Nemůžete často popadnout dech? Dušnost je jedním z prvních příznaků problémů se srdcem a dokonce i přicházejícího infarktu. Pokud tedy někdy nestačíte s dechem a obzvlášť pokud současně cítíte únavu nebo závrať, jděte k doktorovi. Jestliže cítíte i bolest na hrudi a chce se vám zvracet, na nic nečekejte a rovnou jeďte do nemocnice.

9/9: Problémy se spánkem
Problémy se spánekm

Každý někdy zažije bezesnou noc, ale jestli nespíte noc co noc, může vám ve spánku bránit i nějaký zdravotní problém. Mnoho žen má potíže se spánkem během menopauzy. Poruchy spánku mohou způsobovat i trable s dechem, a to všechno může nasvědčovat srdeční příhodě, oslabenému srdečnímu svalu nebo i astmatu. Dostatečný a dostatečně osvěžující spánek je pro naše zdraví zásadní, proto se neostýchejte a zajděte za odborníkem, aby vám poradil, jak si lépe odpočinout.

-ana-

reklama