Bylinky pro ženy: Které jsou ty nejlepší?

Bylinky pro ženy: Které jsou ty nejlepší?

Není nic lepšího, než své zdraví a krásu podpořit přírodou. Máme pro vás bylinky, které pomáhají řešit nejčastější ženské problémy. Uvařte si z nich čaj nebo si je ve formě kapek či tobolek kupte v lékárně.

Kontryhel: Bylinka, která ví, co žena potřebuje

Zlobí vás nepravidelný menstruační cyklus po vysazení antikoncepce, nepříjemná mykóza, návaly horka v důsledku menopauzy nebo se vám nedaří delší dobu otěhotnět? Dřív, než se rozběhnete ke gynekologovi a budete poslušně zobat syntetické hormony, využijte sílu přírody. Kontryhel na všechny výše uvedené neduhy umí vyzrát, což mimo jiné potvrzuje i Kateřina, která měla problém s nedostatečnou výškou děložní sliznice a hormonální dysbalancí.

„Z důvodu nízké děložní sliznice jsem nemohla otěhotnět, byla jsem z toho dlouho dobu rozladěná, ale hormony jsem užívat nechtěla. Mrkla jsem na internet, kde ženy doporučovaly pití kontryhelové nati. Moc šancí jsem tomu nedávala, ale po třech měsících bylo na ultrazvuku vidět zlepšení a nárůst. Za sebe proto můžu kontryhel všem snažilkám toužící po miminku jedině doporučit,“ líčí své poznatky dvaatřicetiletá Katka.

Kontryhel vyladí nejen vaše ženství, ale i psychiku, která to nemá s hormonálními výkyvy zrovna snadné. Také bolest při menstruaci by se měla postupně snižovat. Výsledky však nejsou vidět hned, je nutné několik týdnů vydržet.

Kotvičník zemní: Rostlinná viagra

Kotvičník patří také do kategorie vysoce ceněných bylinek, a to kvůli příznivým účinkům na naše zdraví. Chuť na milování je tatam, jste podrážděná, přibýváte na váze a máte problémy s usínáním? Na všechny uvedené nesnáze zabírá právě kotvičník.

Snižuje hladinu špatného cholesterolu, navyšuje sexuální libido a také je zodpovědný za zvýšení estradiolu a dalších ženských hormonů, které jsou potřebné pro správné fungování reprodukčních orgánů. Pokud si uvaříte čaj z této bylinky, nabídněte šálek i vašemu partnerovi. U mužů zvyšuje testosteron, oživuje kvalitu spermií a prospívá i prostatě. Navíc snižuje krevní tlak, hodnotu cukru v krvi a má protizánětlivé účinky.

Mexický jam: Bylinka, která pomáhá otěhotnět

Už po staletí se v Mexiku drží na vlně zájmu právě tato léčivka, která všechny cenné látky ukrývá ve svém kořeni. Pokud chtěla žena otěhotnět, pila odvar právě z kořene mexického jamu. Jeho přítomnost v těle ženy totiž příznivě stimuluje hormonální činnost a tím připravuje skvělé podmínky pro snadné otěhotnění.

V případě, že dáte této bylince šanci, také vaše ňadra by měla pookřát. Nejenže je zpevní, ale podle všeho pomáhá i k jejich zvětšení. Jam si dokáže poradit i s menstruačními problémy a menopauzou.

Mochna husí: Uleví od křečí

Tahle bylinka je většinou považována za otravný plevel, ale pro leckterou ženu může mít velký význam, protože má protikřečový účinek a působí protizánětlivě a svíravě. Takže dokáže ulevit od menstruačních křečí a třeba i ve chvíli, kdy vás bolí břicho a trápí vás průjem. Mladé jarní výhonky si můžete připravit i jako salát.

Další bylinky pro zdraví i krásu

Oman pravý

Pomáhá s potížemi spojenými s menopauzou a mírní záněty v organismu. Ve středověku ze z něj připravovalo ománkové víno, které bylo považováno za všelék.

Meduňka

Doporučujeme z hlediska uklidnění a dobrého spánku. Ta domácí, ze zahrádky, chutná báječně!

Máta

Provoní dech, uleví od bolesti břicha – a když jí máte dostatek, můžete pozvat kamarádky na domácí mojito.

len

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 6. 2023

Úkoly všeho druhu vám dnes budou připadat jako Herkulova práce, Berani. Kvůli přepracování a napětí se můžete cítit trochu pod psa. Možná by bylo dobré, kdybyste si na chvíli odpočinuli o samotě. Pokud to nejde, snažte se alespoň trochu uklidnit. Také některé nečekané změny ve vašem okolí by mohly rozvášnit jazyky. Než začnete dělat ukvapené závěry, nezapomeňte si ověřit fakta.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.