Chybělo málo a umřela! A proč? Viníkem byl alkohol!

Jednadvacetiletá americká studentka Hanna, která málem nepřežila otravu alkoholem, se nyní snaží varovat ostatní mladé lidi. Rozhodla se vyprávět svůj příběh a zveřejnit své foto z nemocničního lůžka na sociálních sítích.

„Neuvědomovala jsem si, že je důležité pít zodpovědně, dokud jsem se neprobudila v nemocnici, kde mi řekli, že jsem byla v kómatu a že můžu mluvit o velikém štěstí, že jsem přežila! Nechci, aby si někdo další musel projít tím, co já a hlavně moje rodina, které se moc omlouvám,“ říká.

Chce, aby si lidé přečetli její příběh v naději, že zabrání podobnému neštěstí. Sdílí fotku, na které je v nemocniční posteli, když bojovala o život. Její blog je dost sledovaný, píšou jí mladí lidé, kteří chtějí vědět o jejím příběhu co nejvíc.

Tato fotografie putuje po internetu, aby varovala další mladé lidi

Příběh této dívky, která naštěstí přežila, je mrazivou připomínkou nedávných tragédií, ve kterých hrají hlavní roli mladí lidé a alkohol: Shelby Allen zemřel po vypití patnácti panáků vodky. A Humberto Moura Fonseca, který s kamarády soutěžil, kdo vypije víc vodky za minutu – vypil 25 panáků – vyhrál, ale bohužel si výhru neužil, zemřel!

Hanna vypráví, že vše se stalo na koncertě v létě před několika lety, přesně 25. července, kdy začala s pár pivy a neškodným posezením s přáteli.

Hloupá sázka, která mě mohla stát život

„Měla jsem dvě piva. Mnoho z lidí, se kterými jsem seděla, začalo pít daleko dřív a já se cítila pozadu, neměla jsem tu správnou "náladu" jako oni. Po koncertě jsem skončila v kempu s dalšími svými kamarády. A jelikož jsem od přírody soutěživý člověk, když přišli s tím (většina z kamarádů byli kluci), kdo vypije na jeden hlt víc whisky z lahve, samozřejmě jsem se nenechala pobízet. To bylo někdy před půlnocí.“

„Když přišla řada na mě a já vypila na jedno nadechnutí opravdu veliký doušek, začalo drama. Vše po tomto okamžiku je pro mě rozostřené; nyní vím jen z vyprávění přátel a dalších svědků, co se asi odehrávalo dál. Úplně jsem se zhroutila, omdlela a nemohla jsem dýchat. Přátelé mě zvedli a odnesli do zdravotnického stanu a zavolali záchranku. Po intubaci mě převezli do nemocnice v Renown Reno, v Nevadě. Museli mě přepravit letecky, protože prý šlo o minuty. Mezitím policisté jeli k nám domů říct mým rodičům, co se stalo, a že by za mnou měli jet do nemocnice, že situace je velice vážná.“

Doktoři mysleli, že se už nikdy neproberu

Hannina hladina alkoholu v krvi byla pětkrát vyšší, než je zákonný limit. Bylo u ní diagnostikováno akutní respirační selhání a akutní intoxikace alkoholem. „Doktoři si mysleli, že mám mrtvý mozek, protože jsem vůbec neodpovídala, nejevila jsem známky života. Životní funkce byly velmi špatné, moje oči nereagovaly. Nereagovala jsem ani na slovní či bolestivé podněty.“

Dalších 24 hodin bylo kritických, její rodina a přátelé čekali, jestli přežije. Naděje nebyly příliš veliké. Když se konečně probrala z kómatu, lékaři se jí zeptali, jestli se snažila o sebevraždu alkoholem.

„Dva dny po probuzení mě propustili domů a já jsem si uvědomila, že způsob, jak jsem vnímala alkohol, se jednou provždy změnil,“ přiznává Hanna.

Dnes je šťastná a na alkohol zanevřela

„Ani nevím, jak často jsem dříve slýchávala ve svém okolí větu ´Musíš se z toho vyspat, ráno to bude v pohodě,´ ale já jsem dneska naživu jen díky přátelům, kteří se rozhodli jednat a ne mě odbýt touto větou. Vděčím jim za život, kdyby mi nezavolali pomoc, dnes bych byla mrtvá!“

„Neváhejte proto zavolat pomoc přátelům, kteří toho moc vypili, omdleli a bylo jim hodně špatně! Musíte jim pomoci co nejdříve,“ dodává „Jsem velice šťastná, že jsem se úplně uzdravila, ale vím, že jsou a budou jiní, kteří nebudou mít stejné štěstí. Takže prosím, pijte zodpovědně a ujistěte se, že vaši přátelé také pijí s mírou. Neočekávám, že lidé přestanou pít alkohol kvůli tomu, že si přečetli můj příběh, ale chci, aby byli lidé zodpovědnější k sobě i svému okolí, jak nejvíc to jde!“

Sdílejte článek
Štítky zdraví děti alkohol

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.