Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Co říká stav vlasů o vašem zdraví

1/4: Když máte silně se mastící vlasy
Co říká stav vlasů o vašem zdraví mastné

Nezačaly jste nebo nepřestaly náhodou nedávno brát antikoncepci? Nebo nezměnily jste druh? V závislosti na tom, jakou antikoncepci užíváte, se mohou vaše vlasy (a pokožka) mastit více než obvykle. Promluvte si se svým lékařem o změně pilulek na ty, které obsahují nízké hodnoty estrogenu. A zatímco čekáte na změnu, začněte používat šampon s kyselinou salicylovou dvakrát týdně. Ta brání nadměrné tvorbě mazu.

2/4: Když máte suché vlasy
Co říká stav vlasů o vašem zdraví suché

A tím myslíme opravdu suché, skoro na pokraji rozpadu. Pokud používáte barvu na vlasy příliš často nebo stylujete své vlasy pomocí žehličky či fénu, zkuste si dát od těchto věcí na chvíli oraz a dopřejte si vyživovací masku. Také by to ovšem mohl být znak špatně fungující štítné žlázy. zajděte si pro jistotu k vašemu lékaři, jednoduchým testem krve se dozvíte, jak na tom jste.

3/4: Když máte slabé vlasy a padají vám
Co říká stav vlasů o vašem zdraví padají

Vašim vlasům pravděpodobně chybí bílkoviny a železo. Jestli jste se nedávno rozhodli stát se vegetariány nebo vegany, ujistěte se, že máte ve vaší stravě dostatek listové zeleniny a luštěnin, abyste vyvážili jakékoliv nedostatky. Pokud se ve vaší stravě nic nezměnilo, mohla by to být zpožděná reakce na stres, který mohl být způsoben velkou životní změnou, jako například stěhování nebo rozchod. Dobrá zpráva je, že vaše vlasy se nejspíše vrátí do normálu bez jakékoliv pomoci za pár měsíců. Pokud však budete trpět nadměrným vypadáváním vlasů, navštivte vašeho lékaře, jelikož to může být také znakem hormonální nevyváženosti.

4/4: Když máte vlasy bez objemu a lesku
Co říká stav vlasů o vašem zdraví bez objemu

To může mít za příčinu nedostatek tuků ve vašem jídelníčku. Zkuste začít přidávat do vašeho jídelníčku více pokrmů, které jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny. To by mohlo dodat vaším vlasům dostatečnou výživu a lesk. A nepomáhá to jen vlasům! I vaše pokožka vám poděkuje.

Slideshow je zařazena v: vlasy , mastné vlasy , suché vlasy , padání vlasů