Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Čtyři složky výživy, které potřebuje váš muž

Ve všeobecnosti si muži v porovnání se ženami volí nezdravé formy životního stylu, podstupují vyšší rizika a preventivní prohlídky často zanedbávají. Muži jsou vystaveni také vyšší pravděpodobnosti srdečně-cévních onemocnění, infarktu a rakoviny.
Vydáno: 19.11.2018
Čtyři složky výživy, které potřebuje každý muž
Čtyři složky výživy, které potřebuje každý muž Autor: archiv Benepharma
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Průměrná délka života mužů je téměř o pět let nižší než průměrná délka života žen. Toto jsou čtyři složky výživy, které zlepší kvalitu života každého muže.

Omega-3 esenciální mastné kyseliny

Ryby obsahují omega-3 esenciální mastné kyseliny, přesněji kyselinu eikosapentaenovou (EPA)a kyselinu dokosahexaenovou (DHA). Obě mají pro zdraví mimořádný přínos.

Kardiovaskulární onemocnění jsou jednou z hlavních příčin úmrtí, proto je vhodné zařadit do svého jídelníčku zdravé tuky, hlavně ve formě omega-3 mastných kyselin.

Tyto esenciální mastné kyseliny podporují optimální činnost srdce, příznivého účinku se dosáhne při přívodu 250 mg EPA a DHA. Přispívají také k udržení normální hladiny triglyceridů v krvi – příznivého účinku se dosáhne při přívodu 2 g EPA a DHA denně, nesmí se ale překročit doplňkový přívod 5 g denně kombinace EPA a DHA. DHA přispívá ke správné činnosti mozku a k dobrému zraku – příznivý účinek se dosstaví při přívodu 250 mg EPA a DHA.

Abyste získali dostatečné množství omega-3 mastných kyselin, do jídelníčku byste měli zařadit týdně nejméně dvě porce mořských ryb, například tuňáka, makrelu nebo sledě. Pokud nepatříte mezi příznivce rybího masa nebo pokud nemáte možnost konzumovat je alespoň dvakrát týdně, potřebné množství omega-3 mastných kyselin doplní doplněk stravy s obsahem rybího oleje Jamieson Essentials™ Omega-3 EXTRA.

Omega-3 esenciální mastné kyseliny
Omega-3 esenciální mastné kyseliny
archiv Benepharma

Vitamín D

Vitamín  D  přispívá  k  normálnímu  vstřebávání a využití vápníku a fosforu, k udržení normálního stavu kostí a zubů, k činnosti svalů a k normální funkci imunitního systému.

Vitamín D je obzvlášť v zimě potřeba doplňovat
Vitamín D je obzvlášť v zimě potřeba doplňovat
archiv Benepharma

Na doplnění tohoto důležitého vitamínu vyzkoušejte například Jamieson Essentials™ Vitamín D 1000 IU.

Čím se odlišuje Vitamín D 1000 IU z Jamieson Laboratories a proč jiný znamená lepší?

Je vyrobený z Quali® D, světově prémiového přírodního vitamínu D3. Z trvale udržovatelného zdroje a je sledovatelný od farmy až po hotový produkt. Není testovaný na zvířatech.

Hořčík

V dnešní době žije mnoho mužů ve stresu – nestálá kariéra, rodinné závazky ale taktéž kontakty a sociální život. Klíčovým prvkem na zvládání takovéhoto náporu je právě hořčík, minerál, jehož účinky se doplňují s účinky draslíku. Zatímco draslík způsobuje kontrakci svalů, hořčík jim pomáhá uvolnit se.

Hořčík ovlivňuje v organismu stovky reakcí, kromě už vzpomínaného relaxačního účinku (co z něho dělá ideální prvek pro užívání před spaním) se podílí také na tvorbě energie, přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, ke správné činnosti nervové soustavy, k psychické činnosti, k činnosti svalů, k udržení normálního stavu kostí a zubů. Podílí se na procesu dělení buněk a přispívá k normální syntéze bílkovin.

Magnesium nejen pro sportovce
Magnesium nejen pro sportovce
archiv Benepharma

Pokud nekonzumujete stravu bohatou na luštěniny, ořechy, semínka, celozrnné výrobky a listovou zeleninu, je možné, že nepřijímáte doporučenou denní dávku, tedy 375  mg. V takovémto případě je vhodné sáhnout po doplňku stravy s obsahem hořčíku Jamieson Hořčík 250 mg nebo Jamieson Hořčík 500 mg s vitamínem D3 500 IU.

Proteiny

Proteiny jsou jednou ze třech hlavních složek výživy (další dvě představují sacharidy a tuky). Organismus je využívá během růstu a slouží také jako zdroj energie. Podílejí se na stavbě mnoha částí těla (kůže, svalů, kostí a vlasů) a podporují růst, regeneraci a udržování tkání.

Proteiny pomáhají zachovávat objem a správnou funkci svalů, přispívají k růstu a k udržení svalové hmoty. Mezi kvalitní zdroje proteinů patří maso, ryby, drůbež, mléčné produkty, vejce, nebo rostlinné proteiny z bobů a luštěnin. I když je pravděpodobné, že proteiny se na vašem talíři vyskytnou během hlavního jídla dne, je stejně důležité je přijímat v každém jídle (25–35 gramů na porci).

V takovém případě je vhodné sáhnout po doplňku stravy s obsahem proteinů, jako je například IRON VEGAN – RAW rostlinné proteiny z klíčků v proteinovém nápoji s příchutí čokolády nebo vanilky.

Každá porce proteinové výživy Iron Vegan Sprouted ProteinTM obsahuje 17 gramů RAW rostlinných proteinů získaných z 5 druhů organických naklíčených zrn a semen – hnědé rýže, amarantu, quinoy, prosa a dýňových jadérek, které jsou jedinečným zdrojem energie.

Proteinová výživa z naklíčených semen
Proteinová výživa z naklíčených semen
archiv Benepharma

Naklíčená semena jsou tím nejbohatším zdrojem enzymů tak potřebných pro náš život. Klíčením se znásobí taktéž množství vitamínů skupiny B, železa, hořčíku i dalších nutričních látek. Každý z rostlinných klíčků použitých v proteinové výživě Iron Vegan Sprouted ProteinTM byl naklíčený při pokojové teplotě, aby se zachovaly výživné látky, které vařením ztrácejí svoji energetickou hodnotu. Naklíčená zrna a semena mají zaručený organický původ, jsou 100% veganské, neobsahují lepek, sóju, umělé příchutě a sladidla a jsou bez genetické modifikace. Oslazeno přírodním sladidlem – stévií.

Stručný přehled kolik, kde a jak
Stručný přehled kolik, kde a jak
archiv Benepharma

-TZ- 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama