Zdraví a nemoci

6. ledna 2017 06:00

Martina Čerňanská

Cvičení zaměřená na sexualitu: Vyzkoušejte je a uvidíte rozdíl

Účelem těchto cvičení je prohloubit cítění v pánevní oblasti a uvolnit pánev pro větší potěšení ze sexu. Při cvičení nezapojujeme genitálie ani nevyvoláváme žádné pohlavní vzrušení.

Míra sexuálního uspokojení, tedy orgastická rozkoš, kterou zakoušíte, závisí na tom, kolik sexuálního vzrušení dokážete udržet v pánvi předtím, než se vybije. Svým způsobem pánev funguje jako kondenzátor. Její kapacita je určena její vnitřní velikostí a pohyblivostí. Svalové napětí uvnitř pánve její kapacitu omezuje, zatímco napětí vnějších svalů snižuje její schopnost vybít vzrušení. Pánev by měla být uvolněná, takže se může volně kývat, když proud vzrušení prochází tělem.

Rozhodujícím faktorem pro rozšíření pánevního prostoru je hluboké břišní dýchání. Hluboké dýchání je proto hlavním cílem všech cvičení, zejména těch sexuálních. Navíc prostřednictvím těchto sexuálních cvičení se pokoušíme uvolnit napětí, které omezuje pohyblivost pánve, a sladit pohyb pánve s dýchacími pohyby.

Tělo funguje jako jednota: napětí v jakékoli jeho části omezuje přirozený pohyb všech ostatních částí. To platí zejména o napětí v šíji. Držíte-li hlavu ztuhle napjatými šíjovými svaly, protože se bojíte, že „ztratíte hlavu“, pánev se nemůže volně pohybovat. V těchto cvičeních nechte hlavu volně; určitě vám neupadne. Jestliže dostanete závratě nebo vás přepadne úzkost, přestaňte cvičit, zaujměte odpočinkovou polohu a zklidněte svůj dech. Potom se znovu pokuste provést cvičení, ale svůj strach nebo bolest přitom respektujte.

Cvičení č. 1: Pánevní houpačka

Při tomto cvičení použijte stoličku. Toto cvičení je zde uvedeno jako zaměřené na sexualitu, protože cílí hlavně na pohyb pánve. Lehněte si na stoličku se srolovanou dekou pod horní částí vašich zad. Oběma rukama dosáhněte na židli za stoličkou. Měla by to být těžká židle. Během cvičení by chodidla měla zůstat na podlaze. Mnoho lidí je však z podlahy zvedá a tím ztratí kontakt se zemí. Současně se pevně držte židle. Takto se pevně ukotvíte na obou koncích těla. Rytmicky pohybujte pánví nahoru a dolů. Rytmus je v tomto cvičení důležitý. Začněte pomalým tempem, potom postupně zrychlujte, jak se vaše tělo uvolňuje. Snažte se sjednotit dýchání s pánevními pohyby.

Foto: Cesta k vibrujícímu zdraví

Po cvičení si odpvězte na následující otázky:

  • Dokázali jste v této poloze houpat pánví?
  • Zaznamenali jste nějakou bolest nebo nehybnost v dolní páteři? Bolest či nehybnost potlačují přirozené houpání.
  • Dokázali jste udržet rytmus? Bylo vaše dýchání koordinované s pánevními pohyby?
  • Byly vaše hýždě uvolněné, když jste se pánví zhoupli směrem nahoru?
  • Udrželi jste paty na podlaze?

Důležitým prvkem tohoto cvičení je, abyste zůstali ukotveni v nohou a v židli. Jestliže jsou oba konce těla bezpečně ukotvené, pohyb bude správný. Provést toto cvičení správně není jednoduché. U většiny lidí je přirozené pánevní kývání omezeno a mají tendenci spíš zvedat pánev nahoru, než ji nechat houpat. Další tendencí je stahovat zadek, což blokuje sexuální pocity. Při práci s tímto cvičením se snažte mít zadek uvolněný. Po cvičení se předkloňte v uzemňovací poloze a nechte přitom v nohách rozvíjet vibrace.

Cvičení č. 2: Protahování a uvolnění svalů vnitřní strany stehen

Tyto svaly (přitahovače) přitahují stehna k sobě. Dříve byly nazývány „svaly ctnosti“ a dívky se většinou učily sedět s nohama přitisknutýma k sobě. U většiny lidí jsou tyto svaly zkráceny (u žen i mužů). Jejich protažení pomáhá k uvolnění pánevního dna. Lehněte si na podlahu, pod bedra si umístěte srolovanou deku. Váš zadek by měl spočívat na podlaze. Zdá-li se vám to příliš obtížné, zmenšete objem deky. Ohněte kolena a přitáhněte chodidla proti sobě. Paže nechte položeny po stranách nebo je položte na vnitřní stehna. Hlavu co nejvíc zakloňte. Zadkem zatlačte proti podlaze a odtáhněte kolena od sebe, chodidla zůstávají navzájem spojena. Vydržte v poloze několik minut a zhluboka dýchejte do břicha, které by mělo být uvolněné. Jestliže cítíte bolest v kříži, odstraňte deku. V takovém případě můžete toto cvičení provést bez srolované deky, ačkoli není tak účinné.

Foto: Cesta k vibrujícímu zdraví

Po cvičení si odpvězte na následující otázky:

  • Cítili jste ve svalech vnitřní strany stehen tah a napětí? Chvěla se nebo začala vibrovat?
  • Mohli jste roztáhnout stehna daleko od sebe a přitom držet zadek přitlačený k podlaze?
  • Mohli jste dýchat do břicha?
  • Dokázali jste během cvičení uvolnit zadek a otevřít konečník?

zdroj: Cesta k vibrujícímu zdraví, Alexander a Leslie Lowen

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.