Zdraví a nemoci

13. srpna 2019 14:00

Martina Čerňanská

Jak narovnat záda a zeštíhlit pas? Stačí jeden cvik!

Mnoho lidí má dnes problémy se zády. Není se čemu divit – celodenní sezení v kanceláři u počítače, málo pohybu a vůbec styl dnešní doby není pro naše tělo zrovna nejlepší. Přitom by bylo tak skvělé mít rovná záda, štíhlý pas a nehrbit se. Jenže jak na to?

V japonsku už dávno vědí! Lékař Toshiiki Fukutsudzi vynalezl metodu, která vás zbaví během několika týdnů bolesti zad. Navíc vám zeštíhlý pas, což také není od věci.

Sami jsme si cvičení zkoušeli a abychom byli upřímní, je to celkem dřina. Správně byste měli tento cvik provádět 2–3x denně po dobu 5 minut. Můžete ale začít zlehka, zkusit minutu nebo dvě a postupně si poté přidávat více a více času. A než si toho všimnete, pět minut pro vás bude hračka.

Chcete se zbavit tuku v oblasti pasu a posílit břišní a zadní svaly? Tak čtěte, jak na to!

  1. Srolujte si středně velký ručník tak, aby měřil na délku min. 40 cm a na výšku cca 10 cm. Aby se vám během cvičení nerozmotal, svázejte ho gumou nebo nějakým provázkem.
  2. Posaďte se na rovném a tvrdém povrchu – podlaha nebo podložka na cvičení (postel je příliš měkká). Položte si srolovaný ručník na zem za sebe.
  3. Lehněte si pomalu na záda tak, abyste měli ručník pod zády přesně pod pupkem – umístění je velmi důležité!
  4. Roztáhněte nohy na šířku vašich ramen. Palce na nohou by se měly dotýkat.
  5. Napřímené natažené paže položte za hlavu. Obraťte je dlaněmi dolů a přibližte je k sobě tak, aby se malíčky dotýkaly. V této poloze – palce u nohou se dotýkají, malíčky u rukou se dotýkají – vydržte nehybně 5 minut. Je to pro začátečníky nepohodlné a náročné, ale zkuste vydržet. Na začátku 2 nebo 3 minuty a postupně přidávejte.

Pokud všechno uděláte správně, pocítíte sami, jak se vaše kostra vrací do svého přirozeného tvaru a jak se napřimuje. Břicho se bude postupně vtahovat a vnitřní orgány budou zaujímat optimální polohu.

6. Po uplynutí doby se pomalu přetočte na bok a vstaňte.

Vyzkoušeli jste? A jak jste se cítili? Budeme rádi za váš názor a především doufáme, že vám tento cvik pomůže a zbaví vás bolesti zad.

Připravila: Martina Miláčková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.