Zdraví a nemoci

4. ledna 2019 04:40

Lucie Průchová

Je v sedmém měsíci těhotenství! Přesto posiluje, aby měla pořádné „břišáky“!

Osobní trenérku a fitness instruktorku Stacii Venagro kritizují za to, jak vypadá a jak se chová během těhotenství.

Stacie žije v Cranstonu v Rhode Island v USA, je jí jednatřicet a v současné době je v 31. týdnu prvního těhotenství.

To jí ale nebrání v tom, aby věnovala všechen svůj volný čas cvičení a zvedání těžkých činek. Své fotky veřejně vystavuje na Instagramu, což pobuřuje lidi z celého světa, kteří jí píšou nenávistné komentáře. Přitom doktoři říkají, že ona i dítě jsou ve výborném zdravotním stavu.

Nemluvě o tom, že tělo Stacie je jen její a nikdo jiný nemá právo jí mluvit do toho, co by měla dělat a co je pro ni a dítě to nejlepší, říká trenérka.

Venagro byla vždy sportovně založená. Jako mladá dívka dělala gymnastiku a tanec a na střední škole hrála basketbal. Po vysoké škole se začala zúčastňovat fitness soutěží a okamžitě se na nich stala závislou. První fitness soutěže, Fitness America Pageant v Bostonu, se účastnila v roce 2012. Nyní je trojnásobnou mistryní ve Fitness Amerika Pro a v roce 2014 vyhrála Fitness Universe.

Teď uvnitř jejího těla roste nová lidská bytost, ale ona vypadá stejně fit jako dřív.

Průběh každého těhotenství je jiný. Venagro prohlásila, že vše konzultovala s lékařem, který ji ujistil, že je v pořádku, aby i nadále cvičila a zvedala zátěž tak dlouho, dokud jí to tělo dovolí. Dokonce ani moc nezměnila svůj jídelníček, její denní příjem je asi 200 kalorií, což také schválil její lékař. Zůstala štíhlá a svalnatá, těhotenství se u ní začalo ukazovat až po 20 týdnu těhotenství.

A jak reaguje tato žena na nenávistné a hanlivé poznámky u jejích fotografií?

„Nevadí mi,“ říká Vengaro. „Vím, že lidé píšou připomínky, protože o mně nic nevědí, takže je to v pořádku. Každý může mít svůj názor, ale jen ti, kteří mě znají, vědí, kdo jsem. To je vše, na čem mi záleží!“

„Nejvíc mi nadávají ženy. Myslím, že jako ženy bychom měly držet pohromadě, navzájem se podporovat, každá jsme jiná, neměly bychom se navzájem urážet a ponižovat!“

V reakci na nenávistné připomínky jen nabádá lidi, aby soudili jiné těhotné maminky.

„Lidé, kteří mě znají, mě podporují na 110 procent a já jsem jim za to nesmírně vděčná. Nenechám se ovlivňovat negativními věcmi. Nechápejte mě špatně, ale někteří lidé ke mě byli velmi hrubí a jejich poznámky mě zraňovaly – jako třeba obvinění, že beru steroidy nebo mám silikon v žaludku. Nikdy bych neničila své tělo drogami nebo implantáty. Nevěřím v to, tak proč bych to dělala?“

Sdílejte článek
Štítky těhotenství cvičení fitness

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.