Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Je vám stále horko? Máme pro vás osvěžující tipy!

Sluníčko nám letošní léto přitápí víc, než bychom si přáli, a zvládnout vysoké teploty není zrovna dvakrát snadné. Cítíte se bez energie, unaveně a vůbec netušíte, jak se zařídit, aby se pro vás aktuálně panující vedra stala snesitelnější? Máme pro vás hromadu osvěžujících tipů.
Vydáno: 19.08.2018
Jak zvládnout tropy a nezbláznit se?
Jak zvládnout tropy a nezbláznit se? Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak větrat? 

Určitě není vhodné mít otevřená okna po celý den, tedy v tom největším horku. Do bytu si pouštíte horký vzduch a tím teplotu uvnitř akorát navýšíte. Větrejte přes celou noc a nad ránem je zase zavřete. Zatáhněte žaluzie či závěsy, případně stáhněte rolety, ať vám doma panuje příjemné přítmí bez nadbytku slunečních paprsků.
Prima tip: Máte doma rozprašovač, kterým rosíte květiny? Pak jej využijte i na žaluzie. Tím, jak nám cloní před sluníčkem, se samy dost podstatně ohřívají a teplo z nich sálá ještě dlouho poté, co nám sluníčko dalo sbohem. 

Jak ulevit svému já a osvěžit se? 

  • Vsaďte na vlažnou až studenější sprchu, poté vklouzněte do vzdušného a nejlépe bavlněného či lněného oblečení. Zapomeňte na umělé materiály, ve kterých budete zpocená hned, co je na sebe navléknete. Totéž platí i o spodním prádle.
  • Nemůžete si dovolit nosit šaty kvůli silnějším stehnům? Vsaďte na krajkové pásky proti oděru, zamilujete si je raz dva. 
  • Do kabelky si kromě láhve s vodou vezměte buďto kapesní ventilátor na baterky, obyčejný vějíř, nebo si pořiďte vrtulku s USB koncovkou, kterou zasunete do mobilního telefonu a cesta MHD bude mnohem příjemnější. 
  • Rozhodně v drogérii sáhněte po termální vodě ve spreji. Na výletě či cestou z práce vás bohatě osvěží. Před odchodem z domova ji šupněte na chvíli do lednice, stejně tak si můžete počínat i s tělovým sprejem. Voňavou a chladivou mlhu si zamilujete.
  • Vykouzlete si domácí ledové čaje, dětem připravte ovocné nanuky bez zbytečných cukrů a barviv. Nestíháte? Do tvořítek na zmrzlinu nalijte pomerančový nebo jakýkoliv džus a máte hotovo. Děti budou nadšenéí a vy budete mít za pár chvil i korun hotovo.
Vyzkoušejte vodu ve spreji, je to skvělá věc!
Vyzkoušejte vodu ve spreji, je to skvělá věc!
istock.com

Pijte dostatečně

Jakmile si tělo řekne o vodu, tím, že pociťujete žízeň, je už pozdě. Pijte proto opravdu dostatečně, pravidelně a nejlépe neperlivou a neslazenou vodu. Opatrně si počínejte s kávou, černým čajem a také s alkoholem. Tyto nápoje vedou k dehydrataci, čímž vás o tekutiny vlastně okrádají.

Co jíst? 

Zapomeňte na tučné a kaloricky náročné pokrmy, naopak se natáhněte po něčem, co je rychlé na přípravu a zároveň je i lehce stravitelné. Zamilujte se do mořských či sladkovodních ryb, vyzkoušejte variace různých salátů, na snídani či svačinu si poručte ovocné či zeleninové smoothie, dopřejte si koktejly ze sezonního ovoce a jako dezert připravte rodině třeba lehoučké želé. 

Pozor na klimatizaci 

Jasně, bez ní by to prostě nešlo, ale pokud si v autě nastavíte o jedenáct stupňů méně než ukazuje venkovní teplota, tak kromě úlevy můžete počítat i s nachlazením. Klimatizaci nastavte maximálně na teplotu o pět až šest stupňů nižší, než ukazuje teploměr venku. Přece nechcete v takovém počasí ležet s angínou.

Myslete na čtyřnohé miláčky

Dopřejte jim v tomto počasí stinné místo na odpočinek, zajistěte přístup k vodě a chlupáčům, kteří nepijí tolik, kolik by měli, spíše podávejte „mokrou stravu“. Především kočky mají většinou problémy s příjmem tekutin. V tomto případě jim konzervu či kapsičku nařeďte vodou. 
Vlhký ručník položte na podlahu, chlupáč se sám rozhodne, zda si na něj lehne či ne. Pes s tím nemá takový problém, avšak s kočkou je to složitější. Doporučuje se také mírné ochlazení tlapek či pořízení chladicí podložky. 

-lz-

Článek je zařazen v: léto, horko, vysoké teploty, klimatizace, horké počasí
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama