Zdraví a nemoci

11. září 2016 04:45

Martina Čerňanská

Kombinací těchto potravin uděláte maximum pro vaše zdraví

Kombinací těchto potravin uděláte maximum pro vaše zdraví

Jsou potraviny, které jsou zdravé samy o sobě. A jsou také potraviny, které když správně spárujete s jinými, dosáhnete maximálního využití všech vitaminů a minerálů, které obsahují. A o jaké kombinace se jedná?

Hovězí maso + brokolice

Železo, jehož velké množství hovězí maso obsahuje, vaše tělo mnohem lépe zpracuje, pokud ho zkombinujete s potravinami bohatými na vitamin C.

Růžičková kapusta + losos

Dejte dohromady ryby obsahující zdravé tuky a růžičkovou kapustu bohatou na vitamin D a máte skvělou kombinaci, která vašemu tělu jen prospěje.

Avokádo + rajčata

Karotenoidy a vitamin A obsažené v rajčatech dodají vašemu tělu ještě více energie, pokud k nim přidáte zdravé tuky – obsažené např. v avokádu.

Tofu + papriky

Věděli jste, že papriky obsahují více vitaminu C než pomeranče? A kombinace tofu a paprik tvoří skvělý základ pro různé pokrmy (ať už masové, nebo luštěninové). Díky nim, vaše tělo zpracuje beze zbytku všechny vitaminy a minerály.

Jahody + cereálie

Jahody jsou bohaté na vitaminy B a C. Pokud je přidáte do cereálií, využijete tyto vitamíny maximálně. Ideálně ještě přidejte nízkotučný jogurt.

Divoká rýže + česnek

Divoká rýže obsahuje hodně železa a zinku. Vaše tělo ho mnohem lépe absorbuje, pokud při vaření rýže přidáte česnek.

Arašídové máslo + banány

Super tip na svačinu po cvičení – kombinace proteinů a karbohydrátů pomáhá regeneraci a také nárůstu svalové hmoty.

Salát + olivový olej

Tuky pomáhají našemu tělu absorbovat až 3krát více karotenoidů, zahrnujících beta karoten a lykopeny a antioxidanty. Proto zeleninu kombinujte vždy s olivovým olejem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.