Zdraví a nemoci

26. ledna 2017 10:00

Martina Čerňanská

Kombinujte správně potraviny a dostaňte z nich tak maximum pro vaše zdraví

Kombinujte správně potraviny a dostaňte z nich tak maximum pro vaše zdraví

Tady jsou nízkokalorické lehké produkty, které by měly zaujmout stálé místo ve vašem jídelníčku. Pokud je správně zkombinujete, budou účinkovat lépe a rychleji! Zeleninový salát je lehké jídlo, které můžete jíst bez obav, že přiberete. Pokud pokapete zeleninu olivovým olejem, organismus si snadněji osvojí v ní obsažený cenný vitamín A.

Kysané zelí + jablka

Mátě chuť na kousek hodně tučné pečeně? Prosím, ale pod podmínkou, že k ní sníte salát z kysaného zelí a jablek. Zelí zlepšuje látkovou výměnu. Naproti tomu jablka obsahují složky, které redukují tuky obsažené v potravě.

Citron + maso

Každý kousek masa vždy pokapejte čerstvě vymačkanou šťávou z citronu (týká se to také drůbeže a ryb). Určitě to zlepší chuť jídla, ale především způsobí, že váš organismus rychleji pokrm stráví.

Jogurt + ovesné vločky

Jogurt obsahuje lehce stravitelné bílkoviny a organismus ho tráví rychleji než mléko. Pokud do jogurtu přidáte hrst ovesných vloček, obohatíte jídlo o cennou vlákninu. Vločky tiší hlad až na čtyři hodiny! Takže snadněji oželíte mlsání.

Šťáva z citrusů + tmavé pečivo

Tato kombinace vám dodá sílu a energii. Porce čerstvě vymačkané šťávy z grepů nebo pomerančů zajistí denní dávku vitamínu C. Tento vitamín usnadňuje osvojování železa, kterého se hodně nachází v celozrnném pečivu.

Rajčata + chilli paprika

Rajčatová šťáva s několika kapkami chilli omáčky to je super zeštíhlující koktejl. Rajčata díky velkému množství draslíku očišťují organismus od toxinů. Chilli paprika naproti tomu obsahuje složky, které podporují činnost trávicí soustavy.

Sdílejte článek
Štítky jídlo zdraví jablko organismus

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.