Máte rýmu a kašel? Tak raději zapomeňte na pohyb

Podzimní plískanice a chladnější počasí s sebou často přinášejí nachlazení. Jenže když se někomu zrovna nehodí být nemocný, zkouší to takzvaně přechodit. Pokud ovšem sportujete, tak už jen příznaky rýmy a kašle by vás měly odradit od jakékoli pohybové aktivity.

Uzavřené prostory jsou zdrojem infekce

Nachlazení jsou běžnější na podzim a v zimě, protože se lidé venku méně pohybují a setkávají se častěji v uzavřených prostorách, kde se infekce snáze šíří z jedné osoby na druhou. To nejhorší snad už máme za sebou, ovšem další vlna nás ještě čeká. Vrchol sezony nachlazení bývá totiž v září a pak znovu začátkem ledna. To zřejmě souvisí s návratem dětí a studentů do škol po letních a zimních prázdninách.

Nachlazení versus imunitní systém

Symptomy nachlazení se projevují podle toho, jak na ně reaguje náš imunitní systém. Silně nachlazení lidé bývají paradoxně ti, kteří mají silnější imunitní systém. Proto potravinové doplňky, které imunitní systém posilují, mohou vyvolat silnější příznaky nemoci.

Nepodceňujte ani rýmu

Pokud jste nachlazená a máte horečky, rozhodně zpátky do posilovny nespěchejte a raději si dejte od cvičení delší pauzu. S opětovným tréninkem můžete začít nejdříve pět dní po odeznění příznaků nemoci. Pro sport je však nebezpečné i lehké nachlazení bez teplot, neboť se při něm organismus snáze vyčerpá. Pak vám hrozí vážnější bakteriální infekce, která může vést ke komplikovanějším onemocněním. Pokud extrémně cvičíte nebo jste vystavena velké zimě, pak užívejte denní dávku 200 mg vitaminu C. Riziko nachlazení tak můžete snížit až o polovinu.

Pomáhá dostatek tekutin a kuřecí vývar

Kuřecí vývar proti nachlazení opravdu pomáhá, neboť snižuje zánětlivé procesy v těle a účinně bojuje proti bakteriálním infekcím. Pití vody, ovocných šťáv, vývaru a dalších tekutin zase odplavuje škodlivé látky z těla, předchází přetížení organismu a zabraňuje jeho dehydrataci.

Zdroj: Fithall.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.