Zdraví a nemoci

24. listopadu 2015 04:40

Lucie Průchová

Máte větší prdelku? Nezoufejte, ženy s velkým pozadím jsou prý zdravější a inteligentnější!

Pokud jste se trápila tím, že jste přes prdelku poněkud prostornější, nyní můžete zahodit své chmury a začít se těšit ze života.

Vědci z Oxfordské univerzity totiž zjistili, že ženy s objemnější prdelkou jsou nejen zdravější a odolnější vůči nemocem, ale hlavně jsou prý daleko inteligentnější než ženy se zadečkem jako dva stroužky česneku.

A jak k tomu vědci dospěli? Výzkumy prokázaly, že tyto dívky a ženy mají nižší hladinu cholesterolu v krvi. A to proto, že jejich tělo produkuje více hormonu, který štěpí cukry. Tedy se jim vyhýbají takové choroby, jako je cukrovka nebo onemocnění srdce. Nebezpečné částečky tuku se jim usazují nejvíce v prostorách zadečku a stehen, to zabraňuje chorobám krevního oběhu. Jejich prdelka je takové sítko, které zachycuje škodlivé tuky a nepouští je dál.

A pokud jde o tu inteligenci, tyto ženy mají ve svém těle větší množství omega-3 mastných kyselin, u kterých je prokázáno, že zlepšují funkci mozku. Dále se při této studii zjistilo, že děti, které se narodí ženám majícím širší pánev, jsou zdravější a prospívají daleko lépe, než ty, které porodily matky s úzkou pánví.

Tímto průzkumem prošlo více než 16 000 žen, takže se výsledky dají brát celkem vážně.

Takže vy, dámy s pořádným pozadím, nyní už nejste jen dobrým základem rodiny, ale je tu veliká pravděpodobnost, že budete žít delší, zdravější a šťastnější život než hubené „bezprdelní“ modelky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.