Zdraví a nemoci

19. srpna 2015 20:12

Lucie Průchová

Milujete černou kávu? Podle expertů máte psychopatické sklony!

Ti vědci, zase přišli na něco, čím nám chtějí zkazit jedno z našich potěšení. Většina z nás si ráno bez kafíčka nedovede představit, ale podle vědců, mají ti z nás, kteří si ji vychutnávají bez mléka a cukru náběh na to, stát se monstrem a postrachem společnosti!

Podle odborníků, kteří připravovali tuto studii, je jasné, že lidé, kteří dávají přednost hořké chuti větší předpoklady k tomu, že se z nich stanou nebezpeční psychopaté. Údajně totiž vykazují psychopatické rysy osobnosti.

Výzkumníci z University v Innsbrucku v Rakousku, studovali 953 dospělých Američanů, jejichž průměrný věk byl kolem třiceti pěti let. Dotázaní měli za úkol vyjmenovat potraviny a nápoje, které jim více chutnají, kterým dávají ve svém jídelníčku přednost. Poté ještě odpovědět na několik dalších otázek v osobnostním dotazníku. Odpovědi měly ukázat na jejich vlastnosti - jako je například narcismus, agrese, psychopatie, sadismus.

Výsledky, které byly zveřejněny v časopise Appetite, ukazují, že lidé, kteří mají radši hořké potraviny a nápoje, mají vyšší předpoklady k tomu, aby se u nich projevily psychopatického projevy osobnosti. Mezi tyto hořké potraviny a nápoje byla zařazena káva, pivo, tonik, ředkvičky a třeba celer.

Ale nevěšte hlavu a klidně si jděte udělat svůj hrníček černé kávy. Z hlediska fyzického zdraví je její konzumace zcela v pořádku a rozhodně byste neměli opouštět své pocity štěstí při popíjení tohoto voňavého moku. Je dobrá nejen kvůli tomu, že vás ráno díky kofeinu „nakopne“, ale také například podporuje hubnutí, působí jako prevence proti některým (dokonce i nádorovým) onemocněním, snižuje riziko vzniku srdečních a respiračních chorob, mrtvice a diabetu.

Ale, pravda je ta, že nic se nemá přehánět… Denně bychom neměli vypít více, než čtyři až šest šálků, což by mělo být cca 300 mg kofeinu.

Nejlepší účinky na náš organismus má právě černá káva bez přidávaného cukru, mléka nebo smetany.

-lup

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.