Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Nejdivočejší rekordy: Abnormality lidského těla!

Naše těla jsou nevyzpytatelná, každý máme nějakou tu chybičku, něco asymetrického, něco, čím se lišíme od jiných lidí. Někteří z nás jsou na tom ale ještě „líp“, mají takové abnormality, že se s nimi dostali až do Guinessovy knihy rekordů. No, upřímně, ani jim nezávidíme, co vy?
Vydáno: 11.08.2015
Světové rekordy zapsány v Guinessově knize
Světové rekordy zapsány v Guinessově knize Autor: facebook.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podívejte se na těchto 14 neuvěřitelných lidí, se kterými si matka příroda trošku pohrála:

1. Muž s největší pusou

Francisco Domingos Joaquin z Angoly má ústa měřící téměř sedm palců. Jsou dost velká na to, aby se do nich vešla třeba plechovka Coca-Coly.

Největší pusa Foto:

2. Největší afro

To je Aevin Jude Dugas z New Orleans v USA. Tato žena je držitelkou největšího afra ve světě. Na výšku mají její vlasy 18,5 cm, na šířku 19,6 cm a obvod hlavy společně s vlasy je 132,1cm. Je v knize rekordů od 4. 10. 2012

Světové rekordy - Obrázek 2 Foto:

3. Největší přírodní prsa

Této ženě narostla prsa do gigantických rozměrů! Jsou čistě přírodní a podprsenku si paní může spíchnout z malých stanů. Ne, tohle už není sexy, co myslíte? A dokážete si představit tu bolest zad? Tahat se s tím každý den?! Annie Tatas prý začala prsa růst, když jí bylo asi 9 let. Ve třetí třídě nosila podprsenku vyrobenou pro dospělé ženy – a teď?

Největší prsa Foto:

4. Nejmenší muž planety

Jeho jméno je Chandra Bahadur Dangi a pochází z Káthmándú v Nepálu. Jedná se o nejmenšího muže na světě. Chandra byl na posledy měřen 26. února 2012, kdy byla jeho výška 54,6 cm. V době tohoto měření vážil 14,5 kg a tvrdil, že je mu 72 let. Od té doby má také zápis v knize rekordů.

Světové rekordy - Obrázek 13 Foto:

5. Nejdelší ženské nohy

Světlana Pankratova z Ruska má nohy dlouhé metr třicet. I když je to asi hezké, vždyť mužům se líbí u žen dlouhé nohy, dokážete si představit to holení? Aby si na to vzala půl dne volna!

Nejdelší nohy Foto:

6. Nejdelší nehty

Úplně nejdelší nehty, co kdy vyrostly na lidských rukou, patří Melvinu Boothemu, rodáku z Pontiacu v USA. Délka jeho nehtů byla v době zaznamenání do knihy 9,85 m. Měření proběhlo ve městě Troy v USA, 30. května 2009. Melvin Boothe zemřel 22. prosince téhož roku.

Světové rekordy - Obrázek 10 Foto:

7. Nejdelší nos

Nos, který měří devět centimetrů od kořene ke špičce, vyrostl na obličeji muže z Turecka, jmenuje se Mehmet Ozyurek. Zajímalo by nás, jestli s velkým nosem přichází i lepší čich. To musí být v některých případech chuťovka, chudák chlap!

Nejdelší nos Foto:

8. Nejdelší vlasy

Tran Van Hay byl vietnamský muž, který měl jednu neobvyklou vlastnost. Odmítal si stříhat vlasy, a došlo to až tak daleko, že byl pro jejich délku zapsán do knihy rekordů. V době měření mu bylo 73 let a jeho vlasy měřily 6,8 m. Umřel v roce 2010, bylo mu 79 let. V tu dobu měli jeho vlasy cca 7m a vážily 10 kg. Nestříhal si je 25 let.

Světové rekordy - Obrázek 4 Foto:

9. Elastická kůže

Jedná se o vzácné onemocnění zvané Ehlersův-Danlosův syndrom (EDS), kterým trpí i Garry Turner z Velké Británie. Proslavil se tím, že svou kůži natáhne šestnáct centimetrů od těla. Porucha postihuje kolagen jeho kůže, který je zodpovědný za pružnost, takže ji má volnou a může si ji natahovat jako žvýkačku. Ale bublinu z ní asi neudělá :-)

Nejelastičtější kůže Foto:

10. Nejchlupatější teenager

Před pěti lety se Supatra Sasuphan z Thajska přihlásila hrdě o své místo v Guinessově knize rekordů pro svou chlupatou tvář. I když to určitě není jednoduché, když si vás lidé pletou s yettim, ona je na svou podobu hrdá. Mohla by se holit, ale prý je spokojená, a jestli se to někomu nelíbí, má pro něj vzkaz: „Každý ať se stará sám o sebe!“

Nejchlupatější dívka Foto:

11. Nejdelší nehty na ženských rukou

Pozor, aby se vám neudělalo špatně, je to opravdu nechutné: Nehty Christine Walton narostly do délky sedm a půl metrů. Nestříhá si je od roku 1990 a je zapsána v Guinessově knize rekordů. Také vás napadlo, jak to dělá na toaletě?!

Nejdelší nehty na ženské ruce Foto:

12. Nejdelší knír

Nejdelší měřený knír má 4,29 m a patří muži z Indie. Ram Singh byl vepsán do knihy rekordů 4. března 2010.

Světové rekordy - Obrázek 8 Foto:

13. Nejširší ženský jazyk

Měří na šířku 7,5 centimetrů a patří Emily Schlenker. Jen tak pro zajímavost, zůstalo to v rodině, otec je rekordmanem pro nejširší mužský jazyk. Jeho jazyk má asi 7,7 cm. Genetika to vzala do svých rukou.

Nejširší jazyk Foto:

14. Nejvykulenější oční bulvy

Když dojde na valení očí, přijde na řadu Kim Goodman, ten je v tomto ohledu nejtalentovanější. Jeho bulvy jsou schopny vycestovat z očních důlků až dva centimetry. Neuvěřitelně nechutné! Ble, ble, bleeeeeeeeeee!

Nejvykulenější oči Foto:

Článek je zařazen v: rekord, jazyk, nos, Guinessova kniha rekordů
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama