Zdraví a nemoci

11. srpna 2015 04:20

Lucie Průchová

Nejdivočejší rekordy: Abnormality lidského těla!

Naše těla jsou nevyzpytatelná, každý máme nějakou tu chybičku, něco asymetrického, něco, čím se lišíme od jiných lidí. Někteří z nás jsou na tom ale ještě „líp“, mají takové abnormality, že se s nimi dostali až do Guinessovy knihy rekordů. No, upřímně, ani jim nezávidíme, co vy?

Podívejte se na těchto 14 neuvěřitelných lidí, se kterými si matka příroda trošku pohrála:

1. Muž s největší pusou

Francisco Domingos Joaquin z Angoly má ústa měřící téměř sedm palců. Jsou dost velká na to, aby se do nich vešla třeba plechovka Coca-Coly.

2. Největší afro

To je Aevin Jude Dugas z New Orleans v USA. Tato žena je držitelkou největšího afra ve světě. Na výšku mají její vlasy 18,5 cm, na šířku 19,6 cm a obvod hlavy společně s vlasy je 132,1cm. Je v knize rekordů od 4. 10. 2012

3. Největší přírodní prsa

Této ženě narostla prsa do gigantických rozměrů! Jsou čistě přírodní a podprsenku si paní může spíchnout z malých stanů. Ne, tohle už není sexy, co myslíte? A dokážete si představit tu bolest zad? Tahat se s tím každý den?! Annie Tatas prý začala prsa růst, když jí bylo asi 9 let. Ve třetí třídě nosila podprsenku vyrobenou pro dospělé ženy – a teď?

4. Nejmenší muž planety

Jeho jméno je Chandra Bahadur Dangi a pochází z Káthmándú v Nepálu. Jedná se o nejmenšího muže na světě. Chandra byl na posledy měřen 26. února 2012, kdy byla jeho výška 54,6 cm. V době tohoto měření vážil 14,5 kg a tvrdil, že je mu 72 let. Od té doby má také zápis v knize rekordů.

5. Nejdelší ženské nohy

Světlana Pankratova z Ruska má nohy dlouhé metr třicet. I když je to asi hezké, vždyť mužům se líbí u žen dlouhé nohy, dokážete si představit to holení? Aby si na to vzala půl dne volna!

6. Nejdelší nehty

Úplně nejdelší nehty, co kdy vyrostly na lidských rukou, patří Melvinu Boothemu, rodáku z Pontiacu v USA. Délka jeho nehtů byla v době zaznamenání do knihy 9,85 m. Měření proběhlo ve městě Troy v USA, 30. května 2009. Melvin Boothe zemřel 22. prosince téhož roku.

7. Nejdelší nos

Nos, který měří devět centimetrů od kořene ke špičce, vyrostl na obličeji muže z Turecka, jmenuje se Mehmet Ozyurek. Zajímalo by nás, jestli s velkým nosem přichází i lepší čich. To musí být v některých případech chuťovka, chudák chlap!

8. Nejdelší vlasy

Tran Van Hay byl vietnamský muž, který měl jednu neobvyklou vlastnost. Odmítal si stříhat vlasy, a došlo to až tak daleko, že byl pro jejich délku zapsán do knihy rekordů. V době měření mu bylo 73 let a jeho vlasy měřily 6,8 m. Umřel v roce 2010, bylo mu 79 let. V tu dobu měli jeho vlasy cca 7m a vážily 10 kg. Nestříhal si je 25 let.

9. Elastická kůže

Jedná se o vzácné onemocnění zvané Ehlersův-Danlosův syndrom (EDS), kterým trpí i Garry Turner z Velké Británie. Proslavil se tím, že svou kůži natáhne šestnáct centimetrů od těla. Porucha postihuje kolagen jeho kůže, který je zodpovědný za pružnost, takže ji má volnou a může si ji natahovat jako žvýkačku. Ale bublinu z ní asi neudělá :-)

10. Nejchlupatější teenager

Před pěti lety se Supatra Sasuphan z Thajska přihlásila hrdě o své místo v Guinessově knize rekordů pro svou chlupatou tvář. I když to určitě není jednoduché, když si vás lidé pletou s yettim, ona je na svou podobu hrdá. Mohla by se holit, ale prý je spokojená, a jestli se to někomu nelíbí, má pro něj vzkaz: „Každý ať se stará sám o sebe!“

11. Nejdelší nehty na ženských rukou

Pozor, aby se vám neudělalo špatně, je to opravdu nechutné: Nehty Christine Walton narostly do délky sedm a půl metrů. Nestříhá si je od roku 1990 a je zapsána v Guinessově knize rekordů. Také vás napadlo, jak to dělá na toaletě?!

12. Nejdelší knír

Nejdelší měřený knír má 4,29 m a patří muži z Indie. Ram Singh byl vepsán do knihy rekordů 4. března 2010.

13. Nejširší ženský jazyk

Měří na šířku 7,5 centimetrů a patří Emily Schlenker. Jen tak pro zajímavost, zůstalo to v rodině, otec je rekordmanem pro nejširší mužský jazyk. Jeho jazyk má asi 7,7 cm. Genetika to vzala do svých rukou.

14. Nejvykulenější oční bulvy

Když dojde na valení očí, přijde na řadu Kim Goodman, ten je v tomto ohledu nejtalentovanější. Jeho bulvy jsou schopny vycestovat z očních důlků až dva centimetry. Neuvěřitelně nechutné! Ble, ble, bleeeeeeeeeee!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.