Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Nemoc životního stylu jménem cukrovka a novinky v léčbě

Cukrovka jako celosvětová epidemie. Číslo počtu lidí s cukrovkou šplhá podle údajů Světové zdravotnické organizace ke 422 milionům a každým rokem se počet těchto pacientů zvyšuje. V roce 2040 odborníci očekávají až 642 milionů nemocných.
Vydáno: 06.05.2016, Martina Hrušková
Novinky v léčbě diabetu
Novinky v léčbě diabetu Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prognóza pacientů s diabetem přitom není dobrá: oproti zdravé populaci mají 2× vyšší riziko úmrtí v důsledku kardiovaskulárních změn, navíc si kvůli své nemoci zkracují život v průměru o několik let a život jim komplikují další zdravotní potíže.

Cukrovka 2. typu je nejčastější metabolickou poruchou a v České republice s ní bojuje téměř 900 000 lidí. Lékaři dokonce tvrdí, že číslo je určitě ještě vyšší – hodně pacientů o své nemoci ani neví!

Častou zdravotní komplikací pro lidí trpící touto nemocí je selhání ledvin. Do této doby neexistoval na trhu lék, který léči cukrovku a zároveň chrání ledviny. Odborníci nyní ale přišli s novinkou, která řeší další komplikaci cukrovky: dokáže oddálit selhání ledvin.

Pacientům s cukrovkou k dlouhodobému udržení správné hladiny glukózy v krvi často nestačí jeden lék. To pak vyvolává potřebu užívat několik přípravků. U nové léčby jde o kombinaci dvou účinných látek s různým mechanismem účinku – empagliflozinu a metforminu – v jediném přípravku. Hlavní mise léčiva je jasná: pomoci diabetikům dosáhnout požadovaných hodnot glukózy v krvi ve velmi pohodlné formě, jakou lék s doporučeným dávkováním 2× denně jedna tabletka určená ke spolknutí určitě je.

Tento lék Empagliflozin přináší pacientovi hned několik výhod:

• snižuje hmotnost,

Novinky v léčbě diabetu Foto:

• snižuje glykovaný hemoglobin (stanovení jeho hladiny umožňuje posoudit dlouhodobou kompenzaci cukrovky, navíc umožňuje zhodnotit riziko rozvoje komplikací nemoci)

• snižuje riziko smrti z kardiovaskulárních příčin o 38 %

• snižuje riziko hospitalizací pro srdeční selhání o 35 %

• snižuje riziko smrti z jakýchkoli příčin o 32 %

• snižuje riziko postižení ledvin o 39 %

PR/Martina Čerňanská

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama