Neotálely: Nejmladší matky světa! Jedna porodila už v 5 letech

Zatímco některé ženy těhotenství odkládají téměř donekonečna, jiné jako kdyby si dítě pořizovaly místo panenky na hraní... Ovšem to je jen zdání. Bohužel většinou jde o následek nedobrovolného sexu a zneužívání...

Nejmladší známou matkou v zaznamenané historii zůstává už léta Peruánka Lina Medina, která přivedla na svět chlapce 14. května 1939 ve věku pěti let a sedmi měsíců. Její případ je dodnes ojedinělý, ale o několik let starších matek už existuje mnohem víc.

Lina byla dítětem z početné chudé rodiny ze zapadlé vísky v peruánských Andách. Rodiče ji přivedli k lékaři s podezřením na velký břišní nádor poté, co selhaly rady šamanů. O měsíc později se jí v nemocnici v Limě narodil císařským řezem syn Gerardo, kterého Lina pojmenovala po jednom z lékařů.

Nikdy se ale nezjistilo, s kým jej počala. Pro podezření z incestu se dočasně ve vězení ocitl Linin otec, ale později byl propuštěn pro nedostatek důkazů.

Malý Gerardo až v deseti letech zjistil, že holčička, která s ním vyrůstala a kterou považoval za svoji sestru, je ve skutečnosti jeho matkou. Zemřel v roce 1979 na onemocnění kostní dřeně.

Sama Lina se v roce 1966 vdala a o šest let později, 33 let po svém prvním synovi, porodila dalšího. Dosud žije v chudinské čtvrti v Limě a o svém těhotenství odmítá hovořit, v roce 2002 například odmítla rozhovor s tiskovou agenturou Reuters.

Výběr dalších případů velmi mladých matek ve světě (řazeno chronologicky):

 • Osmiletá dívenka Mum-Zi z Nigérie se stala matkou v roce 1884. Její dcera rovněž porodila brzy, což učinilo z Mum-Zi babičku v sedmnácti letech. Obě byly součástí harému.
 • V červnu 1932 porodila holčičku šestiletá dívka v indickém Dillí, známá jako "H". Do nemocnice ji přijali podobně jako Linu Medinu s podezřením na břišní nádor.
 • V srpnu 1933 zemřela při porodu spolu s dítětem osmiletá indická dívka. Otcem byl její manžel a její matka uvedla, že byla k souhlasu se sňatkem dcery přinucena.
 • V srpnu 1934 porodila mrtvé dítě šestiletá Jelizaveta Gryščenko z bývalého Sovětského svazu. Otcem byl její dědeček. Rodina se po skandálu odstěhovala do Vladivostoku.
 • V září 1936 porodila Kolumbijka Griseldina Acuña v osmi letech chlapečka. Otcem byl údajně rodinný přítel.
 • V prosinci 1957 porodila v nemocnici v Limě osmiletá Hilda Trujillo holčičku jménem María del Rosario.

Hilda Trujillo

 • V lednu 1993 porodila osmiletá Mexičanka Zulma Morales chlapečka v nemocnici v Guadalajaře.

Zulma Morales

 • V roce 2004 vyšlo najevo těhotenství osmileté Kolumbijky, když si policista všiml jejího vypouklého břicha a domníval se, že pašuje drogy. Vyšetření odhalilo, že dívka je ve 32. týdnu těhotenství a dítě porodila v září 2004. Vypověděla, že byla znásilněna lékárníkem při vyzvedávání léků své matce.
 • V prosinci 2006 přivedla na svět potomka devítiletá dívka z Peru, která otěhotněla po znásilnění jedním ze svých bratranců.
 • V únoru 2010 porodila zdravého chlapce v Čchang-čchunu na severovýchodě Číny devítiletá školačka. Otec zůstal neznámý, i když byl ze znásilnění podezříván její otec.
 • V únoru 2012 porodila dceru desetiletá Kolumbijka z indiánského kmene Wayuu.

Zdroj: ČT


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.