Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Obdivuhodné! Tato statečná žena podstoupila operaci mozku za plného vědomí

Šestadvacetiletá Kineta Kelsall z Manchesteru, je jedna z mála lidí, kteří zažili tuto náročnou operaci. Jí ovšem zachránila život.
Vydáno: 08.10.2015
Obdivuhodná a silná žena plná optimismu
Obdivuhodná a silná žena plná optimismu Autor: facebook.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ve Velké Británii, kde tato žena žije a kde jí také byla operace provedena, je pouhých 50 lidí, kteří mají tuto zkušenost za sebou.

Kinetě byla provedena kraniotomie, což je chirurgické odstranění části kosti z lebky, aby se lékaři dostali k nádoru, který měla v hlavě a který bylo třeba odstranit. Po dobu šestihodinové operace byla tato žena stále při vědomí.

Nyní se snaží zvyšovat povědomí o tomto postupu léčby, který jí pomohl, a snaží se získat prostředky pro charitativní organizace pomáhajím lidem s rakovinou.

„Během operace jsem cítila vrtání do lebky. Bylo to, jakoby startovalo v mé hlavě letadlo. Vůbec to nebolelo, jen jsem cítila v hlavě tlak – takový divný pocit, když jsem si uvědomila, že mi řežou mozek. Operace byla mnohem bezpečnější, protože jsem byla vzhůru, lidé by měli být obeznámeni s tímto zákrokem jako s jednou z možností. Vypadá to děsivě, ale je to vítězství ducha nad hmotou, a dnes jsem tady,“ říká Kineta.

Žena podstoupila operaci mozku za plného vědomí - Obrázek 2 Foto:

Než se přišlo na to, že má nádor, byla stále bezdůvodně ve stresu a hodně věcí zapomínala a nevěděla proč. Také jí začaly padat věci z rukou, nebyla schopna je udržet.

„Byla jsem s partnerem u jeho rodičů na oslavě Dne matek, a tam to začalo, najednou mi z ničeho nic začaly vypadávat předměty z rukou. Od té doby se mi stávaly divné věci – nemohla jsem zvednout misku polévky nebo hrníček kávy v kavárně. Bezdůvodně se mi chtělo plakat nad úplnými hloupostmi nebo jsem začala mít vztek a ani jsem nevěděla proč.“

Pak ztratila cit v levé polovině těla, a začala se cítit celkově „otupěle“. Tehdy si uvědomila, že tady bude asi něco vážně špatně.

V první fázi si doktoři mysleli, že to bude jen napjatý sval na krku nebo skřípnuté nervy. Ale její stav se velice rychle zhoršil a jednoho dne byla převezena do nemocnice v Manchesteru, kde jí zdravotníci během důkladného vyšetření našli nádor v hlavě.

„Když slyšíte ve dvaceti pěti letech, že máte rakovinu a že můžete umřít, je to ta nejděsivější životní vyhlídka na světě.“

Operace se ale podařila a vypadá to, že je Kineta naprosto zdravá, a že rakovinu porazil i její přítel, který letos prodělal rakovinu varlat. Oba se v současné době snaží pomáhat ostatním podobně nemocným lidem. Zorganizovali i charitativní večírek, aby vybrali nějaké prostředky na podporu léčby. To vše s pomocí přátel a rodiny.

„Chtěli jsme získat peníze pro charitativní organizace, šířit povědomí o nemoci a způsobu léčby. Ale také oslavit naše zdraví a štěstí, procházející skrze něco, co se dá nazvat těžké časy, které už máme snad za sebou, držte nám pěsti.“

Žena podstoupila operaci mozku za plného vědomí - Obrázek 1 Foto:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama