Zdraví a nemoci

23. listopadu 2016 09:30

Martina Čerňanská

ONLINE CHAT: Proč se slaví Movember? A co mohou muži udělat pro své zdraví? Známe odpovědi!

Využijte jedinečné možnosti a poraďte se online s předním odborníkem na rakovinu prostaty, Prof. MUDr. Jindřichem Fínkem, Ph.D., přednostou Onkologické kliniky Fakultní nemocnice Plzeň.

Většina lidí se ve svém životě potýká s nějakými zdravotními problémy. Ať už se ale jedná o zdánlivě drobnější či závažnější potíže, neměli bychom je podceňovat. Mohou totiž vést k odhalení nejenom banálních, ale i velmi vážných onemocnění. Existují ovšem onemocnění, která znatelné příznaky nemají, což je příklad rakoviny prostaty, u které se současně také neustále zvyšuje v populaci její výskyt. V posledních letech se dokonce stala nejčastějším zhoubným nádorovým onemocněním u mužů v České republice a překonala tak i rakovinu tlustého střeva. Podle odhadů bude vzrůstat počet nemocných i v budoucnu.

Své otázky můžete psát ZDE.

Ačkoli se vědci dlouhodobě snaží objasnit možnou souvislost mezi stravou, léky, životním prostředím a rakovinou prostaty, dosud žádnou přímou spojitost neprokázali. Jistou roli při vzniku tohoto onemocnění hrají genetické dispozice, těm se však není možné ubránit. U rakoviny prostaty tedy v současnosti neexistuje žádná primární prevence. Zbývá včasné zachycení.

Slaví Movember známé osobnosti? Chodí Zdeněk Troška na pravidelné prohlídky? Podívejte se na reportáž v Top Staru!

Pokud se totiž onemocnění zachytí brzy, má pacient velkou šanci na vyléčení. Je tedy zcela klíčové, aby měli muži dostatek informací o nemoci a podstupovali pravidelná preventivní vyšetření.

Využijte této příležitosti a posílejte už teď své otázky týkající se problematiky v oblasti rakoviny prostaty. Prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., na ně bude odpovídat ve čtvrtek 23. 11. od 17.00 hodin:

Prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D.

Prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., vystudoval Lékařskou fakultu Karlovy univerzity v Plzni a absolvoval atestace z radioterapie a klinické onkologie. V minulosti pracoval jako primář onkologického a radioterapeutického oddělení FN v Plzni a kromě působení na LF UK v Plzni přednášel i ve Velké Británii. Prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., se věnuje onkologii, ale mezi jeho profesní zaměření patří taktéž farmakoekonomika. Je absolventem studia Master of Health care Administration v Advance Healthcare Management Institute v Praze. Nyní působí jako přednosta Onkologické kliniky Fakultní nemocnice Plzeň a jako profesor onkologie přednáší na LF UK v Plzni. Je soudním znalcem v oborech klinické a radiační onkologie.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.