Zdraví a nemoci

29. prosince 2016 06:00

Martina Čerňanská

Perioda ve 2 minutách: Video, ve kterém se pozná každá žena

Menstruace. Prokletí i výsada žen. Ano, díky pravidelnému cyklu, jsme my ženy plodné a můžeme mít děti. Což je neuvěřitelný a překrásný zázrak. Ale samotná menstruace je...otrava.

Ano menstruace je prostě otrava a pro mnoho žen i pěkně bolestivá otrava. V následujícím videu je ve 2 minutách zachycen celý cyklus. Od prvního dne menstruace až po ten poslední.

Je v něm skvěle a velmi přesně zachyceno, co se děje v těle žen:

- První dny menstruace jsme unavené díky klesajícímu estrogenu a trpíme klasickými bolestmi břicha. - Po několika dnech končí menstruace, estrogen stoupá a my ožíváme. - Nejlepší dny zažíváme mezi 10 až 14 dnem cyklu - máme energie na rozdávání, jsme ve vrcholné formě, což se projevuje i na kvalitě pleti, jednoduše celé záříme. - Zlom nastává zhruba 14. den - ovulace. - Mezi 15. až 22. dnem nastává pokles - estrogenu, nálady i energie. - Poslední fáze - 23. až 28. den klesá libido, horší se nám pleť, jsme více unavené, nerozhodné, máme kolísavou náladu, cítíme nepříjemné tlaky v podbřišku - prožíváme premenstruační syndrom. - A jsme zase na začátku - první dny mensrtruace jsme unavené...

A nyní už samotné video:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.