Zdraví a nemoci

1. února 2019 20:31

Lucie Průchová

Sama málem umřela na anorexii! Teď před ní varuje ostatní dívky!

Teenagerka, která si vyvolala anorexii tím, že sledovala fotky, které postovaly známé osobnosti na svých sociálních sítích a dá se říct, že se stala posedlou tím, že srovnávala své fotografie s jejich. Teď ale varuje ostatní dívky před sociálními médii, které jí zničily život!

Indie Edmonds (17) u sebe vyvinula poruchy příjmu potravy ve věku 14 let. Jejím vzorem byla například Cara Delevingne a Alexa Chung. Tyto celebrity obdivuje spousta anorektických dětí a mládeže.

Dodává, že ke svému zděšení zjistila, že i děti ve věku 10 let tajně komunikují prostřednictvím webu, sdílejí své fotografie a hledají tipy, jak zhubnout. Rady, jak hladovět ve dnech, kdy nejsou pod dohledem rodičů.

Indie byla teprve 14letá dívka, když se přihlásila na Instagram a začala ho používat k tomu, aby si našla informace o "Thinspiration". Jestli nevíte, co to znamená, tak tady je vysvětlení…

„Thinspiration“ je známé také jako „thinspo“ nebo „real girls“. Jsou to dívky, které se zabývají hubnutím a dokonalým vzhledem. Rozhodně o této posedlosti nemluví jako o dietě, ale považují to za svůj životní styl.

„Všichni ve škole měli účet na Instagramu." „Když tam některá z holek vystavila svou fotografii, vždycky mi přišlo, že je hubenější a hezčí než já.“

Ve škole při pravidelném vážení – to byla ještě zdravá – měla Indie 9 st (cca 57,2 kg). To bylo v době, než se stala posedlou hledáním supermodelek upravených ve Photoshopu a vyhladovělých před přehlídkou nebo focením.

„Líbily se mi jejich mezery mezi stehny – já jsem vždycky nenáviděla své nohy.“ „Pamatuji si, že jednou jsem byla na procházce a měla na sobě šortky, stehna se mi třela o sebe, nenáviděla jsem to!“ „Potom mi zase jeden z kluků ve škole řekl, že mám krátké a tlusté nohy – a já bych se v tu chvíli nejradši zabila.“

„Nechtěla jsem nahrávat na Instagram žádné své fotografie, protože jsem se za sebe strašně styděla, když jsem se na fotografiích viděla.

Netrvalo dlouho a dívka začala ze svého jídelníčku vyřazovat potraviny, které jí přišly moc tučné nebo plné cukru. Jedla jen tři kostky želé denně a kalíšek grapefruitové šťávy.

Při této přísné dietě Indie nasadila ještě vyčerpávající cvičební režim, který zahrnoval tři hodiny v tělocvičně a bazénu.

Svěřila se: „Začala jsem víc než kdy jindy postovat své selfies. Byla to součást mého tajného dietního režimu, který jsem se snažila ukrýt.“

Školačka totiž chodila na záchod vyzvracet to, co byla nucena sníst. Také trápila své tělo dřepy a cvičením a dělala si při tom selfie, které vystavovala pro ostatní.

Dodala: „Milovala jsem pohled na své fotografie… Vidět, jak se moje tělo měnilo. Moje oblíbená póza byla, když jsem stála před zrcadlem a fotografovala si mezeru mezi stehny. Stále mi ale nepřišla dost velká.“

Pravda, ze které až mrazí, je to, že Indie obdržela tisíce zpráv od dívek, které chtěly vypadat jako ona ve své nejnižší hmotnosti – kde jí vylézají všechny kosti.

Po šesti měsících diety a dodržování rad od ostatních, takto postižených klesla její váha na pouhých 6 st (38 kg). Dotáhla to tak daleko, že doma zkolabovala a její matka jí musela odvézt do nemocnice.

Přes to, že „vypadala jako kostra“ již delší dobu, si Indie rozhodně neuvědomovala, že je anorektička, ani v prvních dnech, kdy ležela v nemocnici na kapačkách.

Strávila tady sedm měsíců a dostávala výživu přímo do žíly a do žaludku.

Řekla: „Doktoři mi říkali, že zemřu, pokud nezačnu jíst, ale i tak jsem se pořád nemohla přinutit k tomu, abych jedla a smířila se s tím, že bych měla byť jen kilo přibrat.“

Je neuvěřitelné, že i přes závažnost situace Indie nadále vystavovala své selfies ze svého nemocničního lůžka.

Tento hrozivý životní příběh jedné z dívek, která anorexii přežila, se odehrál v roce 2013. Indie ale nakonec svou nemoc porazila, snaží se žít zdravě a vrátit se ke svému předešlému životu. Nyní váží 7,5 st (47,3 kg).

Zdravější: Indie přibrala 10 kg

Na svém Instagramu vystavuje hrdě své nynější fotografie a snaží se varovat ostatní takto postižené mladé dívky, ale i chlapce, kteří trpí touto chorobou a zahrávají si se životem. Při tomto onemocnění je totiž hranice mezi životem a smrtí velice tenká :-(

Podobné články

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.