Sex po porodu: 8 myšlenek, které proletí hlavou každé novopečené matce

Sex po porodu: 8 myšlenek, které proletí hlavou každé novopečené matce

Mnohé těhotné ženy, kterými cloumají hormony, si neumí představit, jak dodrží povinnou sexuální abstinenční pauzu v šestinedělí. Jenomže pak to přijde – porod, kojení, nevyspání, poporodní blues… Je toho hodně, co čerstvá maminka prožije. Nelze se tedy divit, že sex se ze života najednou ztratí. Čím déle sexuální pauza trvá, tím obtížnější může pro některé ženy být zase s milováním začít. Není vhodné se do ničeho nutit, ale také není nutné zbytečně otálet.

Až k tomu dojde, je přirozené, že vaše pocity budou velmi smíšené. Objeví se nervozita, vzrušení, úzkost, touha… Zde jsou myšlenky, které proletí hlavou každé matky, když má poprvé sex po porodu.

Budu to ještě umět?

Pochyby nejsou na místě. I když jste spolu nespali opravdu dlouho, je to věc, která se nezapomíná. A to i v případě, že jste tak unavená, že byste usnula i za chůze. Stačí se dostatečně uvolnit, poddat se partnerovým dotykům a správný postup vám naskočí sám od sebe.

Ať radši nechá zhasnuto...

Ano, nemáte tělo jako před porodem. Ale také ve vás vyrostl nový člověk, kterého jste porodila. Jen blázen a možná pár světových topmodelek může čekat, že šest týdnů po porodu budete na své původní velikosti. A váš muž vás přece má rád z jiných důvodů, než je velikost 38 a dvojky prsa.

Nelíbí se mu moje špeky

Děláte si legraci? Většina mužů miluje vaše nové křivky, zejména větší prsa, která jsou plná mléka. Navíc je tak nadšený, že znovu bude mít sex, že si nějakých nedokonalostí ani nevšimne.

Co když jsem dole moc velká?

Ano, vaší vaginou prošlo dítě, které mělo několik kil, ale naštěstí je tento orgán velmi pružný a přizpůsobivý. Když mu dopřejete potřebných šest týdnů, aby se zahojila všechna poranění vzniklá během porodu, váš partner žádný rozdíl nepozná.

Prosím, nesahej mi na prsa

Pokud kojíte, jsou vaše prsa celá rozbolavělá a bradavky odřené. Je tedy logické, že milostné hrátky zahrnující jejich kousání a mačkání vám nejsou příjemné. Nebojte se a partnerovi se s tím svěřte. Jistě společně najdete místa, jejichž laskání vám bude příjemnější.

Pojďme to urychlit, chci se trochu vyspat

Tak na tyhle myšlenky rovnou zapomeňte, protože je to ten nejjistější způsob, jak si milování vůbec neužít. Pokud budete myslet na to, že se dítě každou chvíli probudí, že zase za hodinu budete muset vstávat na kojení, určitě se nevzrušíte a milování si neužijete. A to je chyba – orgasmus je ten nejlepší lék na spaní a dobrý pocit z milování zase povzbudí vaši unavenou psychiku.

Já se vlastně vůbec necítím dobře...

Když už k milování dojde, možná zjistíte, že se vám nelíbí tolik jako předtím a že je pro vás daleko složitější dosáhnout orgasmu. Hlavně nepanikařte. Uvědomte si, že pochvě může trvat až několik měsíců, než se po porodu zcela zotaví, zvlášť pokud došlo k natržení nebo nastřižení hráze. Najděte si náhradní sexuální vyžití, pokud vám penetrace není příjemná. Možná to bude trvat pár dní, možná dokonce několik měsíců, ale chuť na sex se vám vrátí, stejně jako libé pocity.

Je to divné

Šest týdnů (možná i víc) je dlouhá doba, takže je pochopitelné, že byste mohla být trochu mimo. Ale když nad tím přestanete přemýšlet a začnete si to užívat, brzy ten pocit trapnosti zmizí.

-lk-

Sdílejte článek
Štítky porod prsa sex

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.